Samochód jak nowy

Jak dbać o auto, żeby złośliwy sąsiad nie dostrzegł zadrapań karoserii? Czy musisz wydawać kilkaset złotych na lakiernika? Czy nieumiejętne mycie auta może je uszkodzić i obniżyć stale jego wartość?

Kosmetyki do aut stają się coraz bardziej popularne a konieczność ich stosowania to coraz powszechniejsza wiedza. Szampon do samochodu musimy kupić i to koniecznie zanim przystąpimy do woskowania karoserii. Nieroztropne woskowanie auta bez użycia odpowiedniego szamponu może doprowadzić nasz wehikuł do ruiny! Gdy nie stosujemy szamponu, woskujemy po prostu brud! Jaki szampon więc wybrać i gdzie szukać odpowiedniego produktu? Ile pieniędzy powinniśmy przeznaczyć na zakup i czego unikać? Zaczynamy od kupna szamponu bez wosku. Jego zastosowanie pomoże nam pozbyć się brudu z powierzchni karoserii. Jest to pierwszy krok, który musimy zawsze mieć na uwadze przed rozpoczęciem woskowania. Zastosowanie szamponu bez wosku zapewni nam doskonałą czystość powierzchni i dużo trwalszy efekt woskowania. Następnym samochodowym kosmetykiem, w który powinniśmy zainwestować jest szampon do lakieru z woskiem. Nakładamy go wyłącznie na oczyszczone powierzchnie. Zaletą tych produktów jest szybsze osiągnięcie zamierzonego przez nas efektu wizualnego. Szampon z woskiem znacznie poprawia stan lakieru i jego trwałość. Dostępnych jest wiele produktów tego typu, zarówno w sprzedaży internetowej, jak i bezpośredniej. Możemy się w nie zaopatrzyć na stacjach benzynowych, w supermarketach, a także u zaprzyjaźnionego mechanika! Jeśli kochasz swoje auto nie możesz uniknąć wyboru odpowiednich kosmetyków. Ceny szamponów do samochodu wahają się od dwudziestupięciu do nawet siedemdziesięciu złotych za butelkę 500ml. Często cena wyznacza jakość i płacąc więcej za kosmetyk osiągamy bardziej trwały efekt, a sam proces mycia przebiega sprawniej. Zasadniczo przy użyciu droższych preparatów osiągamy większy poślizg przy procesie mycia co znacząco ułatwia to zadanie. Znaczenie ma też zapach, gęstość i wydajność. Tej ostatniej właściwości warto poświęcić więcej uwagi bo często okazuje się, że tańszy preparat w dużej butelce jest o wiele mniej wydajny niż ten w zaledwie stu mililitrowym opakowaniu. To, jak szampon się pieni na pewno także wpłynie na naszą ocenę i poziom satysfakcji. Zwróćmy też uwagę na atesty jakie otrzymał nasz produkt. Nigdy nie kupujmy szamponu z nieznanego źródła bez potwierdzonych atestami testów! Nie zrobilibyśmy tego przy zakupie kosmetyków do ciała, nie róbmy tego w wypadku preparatów do mycia samochodów! Kontakt z nieprzetestowanym preparatem może przyczynić się do uszkodzenia skóry. Kolejnym ryzykiem jest oczywiście sama karoseria, którą możemy trwale zniszczyć używając wątpliwej jakości kosmetyk.
Oprócz zawartości wosku możemy też sprawdzić, jakie dodatkowe środki znajdują się w składzie szamponu. Czasami ich obecność ma decydujący wpływ na końcowy efekt mycia i nabłyszczania, a także szybkość wysychania. Zapach preparatu to czynnik, którego zapewne nie traktujemy z początku poważnie. Niestety, źle dobrany do naszych preferencji zapach szamponu może nam o sobie przypominać o sobie przez bardzo długi czas, za każdym razem gdy wchodzimy do garażu czy podchodzimy do auta na miejscu parkingowym. Zapach nie powinien być nigdy pomijany przy podejmowaniu decyzji o zakupie preparatu, gdyż niefortunnie wybrany może odebrać nam całą przyjemność z jazdy! Odczyn chemiczny środka, tak zwane pH, również ma duże znaczenie. Powinien być on neutralny. Lekko zasadowe lub kwasowe pH płynu mogą zmienić strukturę czyszczonej karoserii!
Warto sięgać po szampony sprawdzonych producentów. Duże koncerny ponoszą większą odpowiedzialność za jakość wprowadzonego na rynek produktu i na pewno mają więcej możliwości na dokładne przetestowanie go. Zawsze też mamy możliwość uzyskania porady w autoryzowanych miejscach sprzedaży.
To, co jeszcze kilka lat temu mogło wydawać nam się fanaberią- kosmetyki do samochodów, szturmem podbija europejskie rynki, w tym polski. I nie bez powodu- dobrze dobrany szampon może przedłużyć młodość naszego samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here