Kurtka czy kamizelka motocyklowa?

Pozbawiona rękawów, tekstylna kamizelka ze sklepu motocyklowego to nieodłączny element stroju miłośników amerykańskich motocykli i amerykańskiego stylu jazdy utrwalonego w niezliczonych dziełach współczesnej kinematografii. Oczywiście miłośnicy harleyów sięgają również po kurtki skórzane, zwykle zakładają je jednak na dłuższe wyprawy motocyklowe, gdy temperatury powietrza nie sprzyjają jeździe z odsłoniętymi ramionami. Kiedy zatem warto sięgnąć po kamizelkę, a kiedy wybrać kurtkę motocyklową?

Zalety kamizelek motocyklowych

W sprzedaży znajdziemy wiele wersji kamizelek wykonanych z różnych typów tkanin. Wiele z nich ozdobionych jest dużymi grafikami, które nadają wyjątkowego kolorytu całej postaci motocyklisty. Tekstylne kamizelki w sklepie motocyklowym z profesjonalną odzieżą dla motocyklistów to nieodłączny element indywidualnego wyposażenia niemal każdego bikera. Tego typu odzież gwarantuje maksymalną swobodę ruchów, podkreśla charakterystyczną nonszalancję i brak przywiązania do zasad bezpieczeństwa – ostatecznie kamizelka w mniejszym stopniu chroni przed bolesnymi otarciami niż klasyczna kurtka skórzana z długim rękawem. Kamizelka motocyklowa pozwala również na odsłonięcie ramion, co może być ciekawą opcją dla tych motocyklistów, którzy mogą pochwalić się efektowną muskulaturą lub tatuażami. Kupując kamizelki w sklepie motocyklowym, zwykle można wybierać spośród kilkudziesięciu różnych wzorów nadruków, które ozdobią tylną część (plecy) kamizeli, tym samym nadając motocykliście specyficzny wygląd.

Kiedy warto sięgnąć po kurtkę?

Kurtka jest zdecydowanie lepszą opcją na chłodniejsze dni roku i na dłuższe wyprawy motocyklowe. Jeśli jednak poruszamy się na krótkich dystansach, po mieście lub okolicach, kamizelki ze sklepu motocyklowego z rockową odzieżą dla bikerów zapewne będą odzieżą zupełnie wystarczającą. W odróżnieniu od tekstylnych kamizelek kurtki skórzane nie są ozdabiane nadrukami, przez co motocyklista musi wyróżniać się w inny sposób, na przykład kupując bogato zdobioną koszulkę czy bluzę motocyklową z efektownym nadrukiem. Zaletą kurtek jest zdecydowanie wyższy poziom oferowanej ochrony indywidualnej motocyklisty niż w przypadku kamizelek. Gruba skóra naturalna jest trwalsza od materiałów tekstylnych i choć nie gwarantuje tak wysokiej swobody ruchów, jak kamizelka, to w zamian zabezpiecza przed bolesnymi otarciami, a do pewnego stopnia również przed poważniejszymi urazami, jakie mogą być konsekwencją motocyklowych kolizji i wypadków.

Jeśli interesują Cię motocyklowe kurtki lub kamizelki w sklepie motocyklowym znajdziesz wszystko, czego może potrzebować prawdziwy biker. Określ własne preferencje i wybierz tę część motocyklowej garderoby, która lepiej pasuje do Twojego stylu ubierania się i jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here