5 żarówek halogenowych, które ułatwią Ci długą podróż samochodem nocą

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się prowadzić samochód, w którym światła nie świeciły tak, jak powinny, z pewnością wiesz, jaka to męka. A teraz pomyśl, że nie pokonujesz 30 kilometrów, tylko 800. Albo 1200 – na przykład jadąc do chorwackiej Rijeki. I to nocą, bo przecież w dzień upał uniemożliwia komfortową jazdę. Mocne, niezawodne żarówki stają się wtedy kwestią bezpieczeństwa. Sprawdź, na jakie halogeny postawić, aby pewnie dotrzeć do każdego celu.

Żarówki halogenowe „z plusem” – większy zasięg świecenia to większe bezpieczeństwo

Komfort i bezpieczeństwo jazdy podczas długich nocnych podróży zapewnią Ci żarówki halogenowe o podkręconych cechach – wydajniejsze i jaśniejsze niż ich standardowe odpowiedniki. Mimo mocniejszych parametrów halogeny te są zgodne z normami ECE i bezpieczne dla instalacji elektrycznych samochodów – mają standardowe, regulowane przepisami moc oraz napięcie.

1. Philips Racing Vision

Żarówka Racing Vision od Philips nosi tę nazwę nie przez przypadek – to halogen o parametrach rajdowych. Emituje światło mocniejsze aż o 150% niż jego odpowiedniki z półki „standard”, co w bezpośredni sposób przekłada się na bezpieczeństwo na drodze. Kiedy Twój wzrok sięga dalej, możesz szybciej zareagować na groźne sytuacje – zahamować przed sarną, która stoi na środku jezdni, albo bezpiecznie wyminąć pieszego. Tym bardziej, że Racing Vision – dzięki szczególnej temperaturze barwowej – dodatkowo zapewnia dobry kontrast widzenia. Płynnie „wyławia” szczegóły znajdujące się na poboczu, dobrze je doświetlając, i ułatwia skupienie się na drodze.

O wydajności halogenu Racing Vision przesądza jego specyficzna konstrukcja – zoptymalizowana budowa żarnika, wysokie, 13-barowe ciśnienie gazu wypełniającego kwarcową bańkę oraz chromowana powłoka. Żarówki te dostępne są w dwóch wersjach: H4 i H7. Obie spełniają wszystkie wymogi techniczne zgodne z normą ECE – można używać ich legalnie na drogach publicznych.

wzmocnione halogeny philips

2. Philips X-tremeVision

Nieoficjalny tytuł najjaśniejszej żarówki na rynku, który nosi obecnie Racing Vision, długo należał do innego produktu z fabryki Philipsa – halogenu X-tremeVision. Generuje on światło o 130% jaśniejsze i o 20% bielsze niż standardowe modele, oświetlając drogę na odległość aż 130 m. Uzyskanie tak długiej i jasnej wiązki świetlnej było możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej technologii Gradient CoatingTM. Żarówka X-treme Vision przewyższa konkurencję również pod względem żywotności – jej czas pracy szacuje się na ok. 450 godzin, więc zwiększona wydajność nie wpływa na skrócenie okresu eksploatacji. To szczególnie ważne w długiej trasie.

3. Philips WhiteVision

Żarówka WhiteVision to pierwszy na rynku legalny halogen, który generuje intensywnie białe światło, zbliżone do tego, jakie wytwarzają ksenony. Dzięki wysokiej temperaturze barwowej (3700 K) skutecznie rozprasza mrok i znacznie poprawia komfort jazdy nocą – nie męczy wzroku, nawet po wielu godzinach spędzonych za kółkiem, nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka i zapewnia lepszą widoczność oznakowania drogowego.

wzmocnione halogeny philips-tungsram

4. Tungsram MegaLight Ultra +120%

Tungsram działa w branży oświetleniowej już od 120 lat, ale w ostatnim czasie przypomina o sobie z nową mocą. Żarówki tej węgierskiej marki towarzyszą coraz większej liczbie kierowców – i nic dziwnego, w końcu wyróżniają się rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny. Halogen MegaLight Ultra +120% imponuje efektywnością. Dzięki specjalnej konstrukcji żarnika i unikalnemu pokryciu bańki ze srebrnym wykończeniem wytwarza wiązkę świetlną o 120% dłuższą niż standardowe produkty. Co więcej – wypełniony jest ksenonem, a to sprawia, że emitowane przez niego światło ma miłą dla oka, białawą barwę, która nie męczy wzroku kierowcy podczas jazdy.

5. Osram Night Breaker® Laser

Osram to marka, której nie trzeba przedstawiać żadnemu kierowcy. Kiedy naprawdę potrzebujemy niezawodności w trasie, w pierwszej kolejności niemal zawsze sprawdzamy, co w swojej ofercie ma ten niemiecki producent. A ma na przykład halogeny z serii Night Breaker® Laser, które oświetlają drogę przed pojazdem na odległość nawet 150 metrów i emitują światło bielsze o 20%, niż zalecają normy produkcyjne.

wzmocnione halogeny osram

Stosowanie wzmocnionych żarówek to nie fanaberia. To pewność kierowcy, że w czasie długiej, męczącej jazdy w porę zauważy niebezpieczeństwo i zareaguje na czas. Dają ją produkty uznanych w Europie i na świecie marek, takich jak Philips, Osram czy Tungsram.

Żarówki halogenowe, które pomogą Ci dotrzeć do celu ciemną nocą, znajdziesz na nocar.pl. Przełącz się na jasność i podróżuj bezpiecznie!

Źródło zdjęć: nocar.pl, shutterstock.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here