Myjnia bezdotykowa

Dzisiejsze czasy dają wszystkim bardzo dużo możliwości zarabiania pieniędzy. Każdy dąży do wolności finansowej, ale żeby to osiągnąć, nie wystarczy tylko pracować na etacie, czyli wykonywać tak zwaną pracę aktywną. Należy się przede wszystkim skupić na stworzeniu źródła pasywnego. Czyli dochodu, który jest systematyczny i nie pochłania naszego czasu. Raz coś stworzymy i przy minimalnym doglądaniu przynosi on zyski. Jednym z najpopularniejszych przykładów jest oczywiście wynajem nieruchomości. Ceny z roku na rok wzrastają, co powoduje, że nie każdy może sobie na ten rodzaj inwestycji pozwolić. Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się nowe modele biznesowe, którym z pomocą przychodzi nowa technologia. Pozwala ona każdemu rozpocząć budowanie wielu źródeł przychodu, nie zależnie od posiadanych oszczędności.

Myjnia bezdotykowa franczyza jest jednym z wielu przykładów. Jednak patrząc na rozwój i zmiany strukturalne możemy dostrzec wielki potencjał tego przedsięwzięcia. Przede wszystkim maszyna jest samoobsługowa, co dzisiaj ma bardzo duże znaczenie. Dostępna jest także o każdej porze dnia i nocy, nie zależnie czy są to święta, dni wolne od pracy, czy dzień roboczy.

Rocznie przybywa kilkaset myjni w naszym kraju. Biznes opłaca się nawet w mniejszych miastach, ponieważ pozwala w łatwy, szybki, tani i precyzyjny sposób umyć samochód.
Oprócz nowo powstałych urządzeń, stare części są wymieniane na nowsze, stąd branża nie prędko się zatrzyma.
Franczyzobiorcy, widząc jak jedna myjnia przynosi profity, często decyduję się postawić kolejne w innych miejscach. Pozwala to kierowcą ominąć kolejki, które nie raz są bardzo długie.

Koszty inwestycji w myjnię należy podzielić na dwie części.
Pierwsza z nich dotyczy kwestii gruntu, infrastruktury oraz wszelkich zezwoleń. Bez tego nikt z inwestycją nie ruszy. Jest to najważniejszy element. Warto znaleźć działkę w miejscu, często odwiedzanym np. przy galerii, albo stacji benzynowej. Miejsce przy obwodnicy jest też idealnym rozwiązaniem. Koszt gruntu będzie uzależniony od miasta, miejsca położenia i wielkości. Można też wydzierżawić działkę na dłuższy okres, co spowoduję obniżenie większych kosztów początkowych.
Powierzchnia działki powinna być dostosowana do zbudowania na niej instalacji myjni. Statystycznie na jedno stanowisko do mycia przyjęło się przyjmować powierzchnię 250m2. Działka powinna również mieć doprowadzone do swojej granicy media (woda, kanalizacja, prąd, gaz).

Druga rzeczą jest zakupu samej technologii i wyposażenia dodatkowego myjni. Istnieje wiele firm, zajmujących się tego typu działalnością. Warto zaczerpnąć wiedzę o nich, poznać sprzęt i rozeznać się w cenach.
Koszt zakupu i budowy jednostanowiskowej myjni bezdotykowej waha się w granicach 100 tys. zł. Dwa stanowiska to już wydatek rzędu 180-230 tys. złotych. Najdroższe myjnie to wielostanowiskowe myjnie kontenerowe, tu nakłady mogą sięgnąć nawet 700 tys. złotych. Warto zapoznać się z technologią mycia i opcjami dodatkowymi, ponieważ każda firma oferuje inne rozwiązania.
Czas uruchomienia myjni od momentu zamówienia przez klienta może zamknąć się nawet w 30 dniach

Inwestycja w myjnię bezdotykową jest opłacalna i to dobry pomysł na biznes, jednak przed rozpoczęciem całej procedury warto jest konsultować swoje pomysły z przedstawicielami firmy, od której zamierza się kupić technologię mycia.
Na początku warto postawić na marketing, żeby ludzie z miasta zdobyli zaufanie do danej myjni. Muszą dostrzec plusy wybieranej lokalizacji do dbania o swój samochód. Napływ klientów ułatwi dostrzeżenie myjni z trasy oraz łatwy wjazd i wyjazd na jej teren z drogi głównej.
Myjnia musi się wyróżniać przede wszystkim skutecznością i technologią mycia. Dodatkowe zastosowanie będzie kolejnym atutem.

Dla ludzi, którzy pragną posiadać zadbany, wypolerowany samochód, myjnia bezdotykowa jest idealnym rozwiązaniem. Pozwala zaoszczędzić im czas, co teraz jest bardzo ważne. Stare metody – czyli wiadro, gąbka i zabawa w polerowanie koło domu, odchodzi do lamusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here