Rozkodowanie radia w samochodzie.

Wiele osób, które posiadają auta, prędzej czy później zmaga się z problemem, kiedy potrzebny jest nam kod do radia. Nie zawsze przy sprzedaży auta, zostaje nam dołączony specjalny kod. Wtedy trzeba wiedzieć, jak rozkodować radio samochodowe.
W większości samochodów, które radia mają fabrycznie wbudowane, potrzebny jest specjalny kod, który pozwala włączyć radia i jego wszystkie funkcje, jeśli zostało one wcześniej odłączone od zasilania. Kodowanie radia ma na celu zabezpieczyć właściciela samochodu przed kradzieżą jego sprzętu grającego. Producenci wprowadzili specjalne hasła, aby złodziei nie kusiło wybijanie szyby i zabierania radia na handel. Nikt nie kupi radia od takiego złoczyńcy, jeżeli nie posiada on tego specjalnego kodu, w tym przypadku teoretycznie urządzenie jest zupełnie bezużyteczne, więc można pomyśleć, że nie opłaca się go kraść. Zazwyczaj jednak to właścicielowi auta, wymagany kod, sprawia najczęściej problem. Dzieje się tak dlatego, że wystarczy zwykła wymiana akumulatora, czy chwilowe odłączenie prądu i już nasze radio jest zablokowane.
W przypadku, gdy taki kod będzie nam potrzebny, a nie posiadamy go nigdzie zapisanego czy schowanego w schowku, istnieje kilka sposobów na to, jak rozkodować radio.
Pierwszym z nich i zarazem najtańszym, jest po prostu kontakt z producentem naszego samochodu, który wspomniane radio tam zamontował. Mogą oni oczywiście udzielić nam informacji odnośnie tego, jakim kodem nasze urządzenie odblokować. Problemem jest to, że jednak nie zawsze mają czas na takie sprawy, bo zapewne nie my jedyni jesteśmy osobami , które dzwonią z takim pytaniem i zwyczajnie blokują linie. Drugim przeszkodą, jeżeli chodzi o ten sposób, może być także to, że producent nie do końca nam zechce uwierzyć, że to my jesteśmy właścicielami auta i może ze względów bezpieczeństwa po prostu nie podać nam wymaganego do odblokowania kodu.
Innym sposobem jest udanie się, do specjalisty, który trudzi się właśnie takimi zadaniami, jak wyciąganie kodów z radia. Jak można się domyślić, jest to usługa płatna. Kwota zapewne zależy od specjalisty i od rodzaju radia, ponieważ w niektórych przypadkach może być to nieco trudniejsze. Kwota powinna oscylować w okolicy 100 zł. A operacja polega na podłączeniu komputera pod nasze radio i i poprzez specjalny program odczytanie hasła. Mimo że jest to sposób, najdroższy ze wszystkich wymienionych , jest zarazem sposobem najbardziej skutecznym. Płacimy za usługę i mamy pewność, że otrzymamy to, za co zapłaciliśmy.
Ostatnim w zasadzie sposobem, jest przeszukanie for internetowych. Można tam znaleźć osoby, które posiadają takie same auta jak my sami, z dokładnie identycznymi modelami radia. Powinni chętnie się podzielić informacją odnośnie do kodu. Nie ma gwarancji, że to rozwiązanie się sprawdzi, natomiast warto spróbować, bo również nic nas nie kosztuje.
Gdy już mamy kod, należy go wprowadzić do naszego radia. Przeważnie obywa się to, przez wpisanie kodu na klawiaturze, w innych może być to przez przekręcanie gałką głośności. Wszystko zależy od tego, jaki posiadamy model auta. Czasami też od razu wyświetla nam się pole do wpisania kodu, innym razem zaś trzeba użyć specjalnej kombinacji klawiszy. Aby wiedzieć, jak jest w naszym przypadku, warto zajrzeć do internetu, aby znaleźć instrukcję, do konkretnego modelu.
Otrzymany kod, warto także sobie zapisać na kartce, bądź w miejscu, o którym będziemy pamiętać. Warto mieć taką kartkę zawsze przy sobie w samochodzie, bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. Nie ma sensu ponownie wydawać pieniędzy, jeżeli do naszego radia potrzebny jest specjalista wyposażony w specjalne oprogramowanie.
Wiadomo już jak rozkodować radio, nie jest to jak widać, nic trudnego, bo wpisanie kodu to bułka z masłem. Problem stanowi posiadanie kodu, dzięki któremu rozkodowanie przebiegnie pomyślnie. Bo nie zawsze ten kod jest dla nas dostępny, trzeba go albo dobrze poszukać, albo zainwestować w specjalne usługi. Dlatego warto pilnować tego krótkiego ciągu cyfr, aby nigdy ponownie nie sprawiał nam problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here