Jak sprawnie pozbyć się starego samochodu?

Rozstanie z samochodem rzadko kiedy jest przyjemne. Pół biedy, jeśli używany pojazd udaje się sprzedać, choć nawet wtedy trudno o zadowolenie obu stron transakcji. A co jeśli pojazd nie nadaje się do sprzedaży lub przez bardzo długi czas nie można znaleźć osoby chętnej na zakup?

Przykry obowiązek

Niestety obecne stawki obowiązkowego ubezpieczenia cywilnego pojazdów są bardzo wysokie. Taka sytuacja sprawia, że pozostawienie staruszka w garażu, o ile da się wytłumaczyć względami sentymentalnymi, to z ekonomicznego punktu widzenia jest całkowicie nieopłacalne. Nawet nieużywany pojazd musi posiadać aktualną polisę OC, a jej koszt pozwala na taką ekstrawagancję jedynie wybranym. Ominięcie przykrego obowiązku zapłaty może skończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami, systemy komputerowe są coraz sprawniejsze i skutecznie wychwytują takie próby. Kary są wysokie, ich wysokość często kilkukrotnie przekracza wartość pojazdu.

Dobrym sposobem jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się skupem samochodów. Nie musimy przygotowywać i publikować ogłoszeń o sprzedaży, wykonywać zdjęć pojazdu, a wreszcie odbierać telefonów od potencjalnych kupców. Nie ukrywajmy, że większość zainteresowanych dzwoni tylko po to, żeby porozmawiać, a jeśli nawet dojdzie do spotkania, to zazwyczaj oznacza ono frustrującą i nieefektywną rozmowę, której celem jest maksymalne zbicie ceny, często do nierealnie niskiego poziomu. Takie sytuacje nie mają miejsca w przypadku renomowanych przedsiębiorstw, a przykładem dobrych praktyk jest skup aut w Stargardzie prowadzony przez firmę Auto Kurek CarGryf.

Proste rozwiązania na wyciągnięcie ręki

Co wyróżnia rzetelnego kontrahenta? Przede wszystkim jest to jakość i szybkość obsługi. Wspomniana firma dysponuje zespołem doświadczonych fachowców, którzy potrafią sprawnie wycenić każdy pojazd, niezależnie od jego wieku i historii. Nie ma znaczenia, czy auto jest kilkuletnie, czy też ma za sobą setki tysięcy przejechanych kilometrów. Fachowcy z równą starannością przyjrzą się samochodom z rąk prywatnych, autom poflotowym, a nawet pojazdom uszkodzonym lub rozbitym. Równie ważną kwestią jest pieczołowita dbałość o kwestie formalne. Kierowcy nie zawsze wiedzą, jak przygotować się do sprzedaży i jakie dokumenty będą niezbędne podczas późniejszych działań w siedzibie dotychczasowego ubezpieczyciela oraz w wydziale komunikacji.

Dopełnienie wszystkich procedur prawnych jest szczególnie ważne również w przypadku złomowania pojazdów. W tym wypadku celem dotychczasowego właściciela, poza oczywistą potrzebą pozbycia się problemu, jest uzyskanie zaświadczenia o kasacji auta wycofanego z eksploatacji. Kasacja musi się odbyć zgodnie z rygorystycznymi normami środowiskowymi określonymi w ustawie o recycklingu, dlatego taką działalnością mogą się zajmować jedynie podmioty, które dysponują odpowiednią licencją. Wspomniany wcześniej Auto Kurek CarGryf posiada zarówno wymagane uprawnienia, jak i kwalifikacje pozwalające na sprawne przeprowadzenie całego procesu. Wystarczy, że aktualny posiadacz pojazdu dostarczy komplet dokumentów, a pracownicy firmy zajmą się wszystkimi czynnościami i bezpłatnie wystawią zaświadczenie o demontażu, unieważnią też dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice. Zaufanie fachowcom pozwoli zaoszczędzić zarówno czas, jak i nerwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here