Dlaczego w akwarium warto wykorzystać sztuczne rośliny

Rośliny akwariowe są jednymi z wielu niezbędnych w zbiorniku akcesoriów i ozdób. Pełnią wiele funkcji, na które musimy zwrócić uwagę podczas ich kupowania. Co równie ważne, możemy wybierać spośród ich dwóch najważniejszych typów: roślin sztucznych oraz żywych. Zastanówmy się dzisiaj, dlaczego pierwsze z nich mogą okazać się znacznie lepsze.

Rośliny, które nie wymagają pielęgnacji

Każdy miłośnik akwarystyki wie, że rośliny występujące w akwarium pełnią zarówno rolę ozdoby, jak i kryjówki dla rybek. Żywe okazy muszą być jednak dobrze pielęgnowane, aby prezentowały się idealnie i stanowiły bezpieczne środowisko dla zwierząt. Potrzebują odpowiednich warunków w wodzie, składników odżywczych i dobrego oświetlenia, aby ich wszystkie procesy życiowe zostały utrzymane.

Rośliny sztuczne nie mają takich wymagań. Wystarczy włożyć je do wody i praktycznie można o nich zapomnieć. Nie potrzebują żadnych szczególnych składników odżywczych, nie musisz się więc martwić o to, czy woda lub podłoże spełnią ich wymagania. Nie musisz również dbać o ich ukorzenienie, aby zawsze pozostały na miejscu, co na pewno będzie zaletą dla rybek, które zawsze tak samo wygodnie schowają się pomiędzy ich liśćmi.

Brak pielęgnacji oznacza dla ciebie po prostu większą wygodę. Co więcej, w ten sposób będziesz miał więcej możliwości, by ustawić akwarium dokładnie tam, gdzie chcesz, bez względu na to, ile światła dziennego będzie wówczas do niego docierać.

Zawsze tak samo efektowny wygląd

Zamówione sztuczne rośliny z aquael.pl cechują się wysoką odpornością, która bezpośrednio wiąże się z brakiem pielęgnacji. Dzięki tym zaletom zawsze prezentują się tak samo dobrze i efektownie. Plastik pod wpływem wody nie zmienia swojego wyglądu, a nawet jeśli pojawią się na nich zabrudzenia, można zwyczajnie wyjąć rośliny z wody i umyć, by się ich pozbyć. Dzięki temu akwarium zawsze wygląda czysto i świeżo.

Co więcej, sztuczne rośliny zostały umieszczone na naturalnych korzeniach, co jeszcze bardziej poprawia ich estetykę.

Nie zmieniają wody

Żywe rośliny mogą w istotny sposób zmienić parametry wody. Z jednej strony wiele z nich ma pozytywny wpływ na zbiornik, na przykład zwiększając ilość zawartego w nim tlenu. Z drugiej jednak strony rośliny mogą powodować wahania pH, a także być pożywką dla mikroorganizmów, które u rybek wywołują choroby. Plastikowe rośliny są na takie ataki zupełnie odporne i niczego nie wydzielają, więc zawsze pozostają w zupełności neutralne dla zbiornika.

Nie musisz dopasowywać roślin do gatunków rybek

Jeśli decydujesz się na naturalne rośliny, zawsze musisz się zastanowić, czy będą one odpowiednie dla hodowanych przez ciebie rybek. W przypadku ich plastikowych odpowiedników nie ma takiego problemu. Będziesz mógł więc wybrać dokładnie takie kształty i okazy, które ci się podobają, nie oglądając się na ich naturalne środowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here