Daewoo. Awaryjność nie jest problemem

Daewoo to marka pojazdów, kojarząca się co najmniej neutralnie, a najczęściej negatywnie. Wiele osób uznaje samochody tej marki za mało atrakcyjne, wysoce awaryjne i na pewno niewarte zakupu. Nic bardziej błędnego. Te auta, pomimo tego, że produkcja ich zakończyła się już kilka lat temu, wciąż są warte polecenia. Samochody Daewoo, nawet sprzed lat, są tanie w zakupie i warte uwagi.

Nie każdy wie, że samochody Daewoo, potrafią zaskoczyć poziomem wyposażenia, mocą silnika, czy komfortem jazdy. Klienci nie spodziewają się, że w tym koreańskim pojeździe kryć się może wyposażenie odpowiadające pojazdom wielokrotnie droższym.

Awaryjność

Każdy użytkownik samochodu Daewoo powie, że awaryjność Lanosów, Matizów i innych pojazdów Daewoo jest niewielka, a części Daewoo są po prostu tanie. Warto tu dodać coś jeszcze – serwis tych samochodów jest banalnie prosty i każdy, kto ma pojęcie o mechanice, jest w stanie serwisować pojazd Daewoo w swoim garażu, nawet w temacie komputera samochodu.

Spinacz pomaga w naprawie Daewoo

Nawet użytkownicy samochodu Daewoo nie mają pojęcia o tym, że producent zrobił wiele, by naprawa tych pojazdów była łatwa i szybka. Doskonałym przykładem ułatwienia napraw jest czytanie błędów komputera. W samochodach nowoczesnych, najczęściej czytanie błędów komputera wymaga wizyty w serwisie, podłączenia pojazdu do komputera i odpłatnego, często kosztownego czytania błędów komputera. W pojazdach marki Daewoo, błędy komputera można sczytać spinaczem lub dowolnym drucikiem. Dwa końce drucika, wkładamy do odpowiednich pinów wtyczki komputera i czekamy na reakcję. Na początku zaczyna się kręcić wentylator chłodnicy, potem zaczyna migać błąd komputera, ale miga w szczególny sposób. Dłuższy błysk oznacza liczbę, krótszy przerwę. Na początku pojawia się liczba kontrolna czyli dwanaście. Dłuższe wyświetlenie błędu komputera, po czym krótsze i dwa dłuższe. Następnie pojawiają się kolejne dłuższe i krótsze światła – wystarczy je odpowiednio odczytać i mamy numery błędów komputera. Porównanie ich z listą, jasno nam wskazuje jaki błąd komputera zachował się w pojeździe i co naprawić, by błędu nie było. To oczywiście tylko przykład fajnych rozwiązań technicznych w Daewoo – jest ich dużo więcej. Wspomnieć tu choćby można o dostępie do elementów pojazdu. Bez względu na to, czy chodzi o wymianę żarówki reflektora, czy pompy paliwa, dostęp jest szybki i niekłopotliwy.

Daewoo dziś.

Samochody Daewoo, nawet w obecnych czasach mogą być pojazdami wartymi zainteresowania. Decyzja o zakupie Daewoo, z wielu powodów może być słuszna. Daewoo to samochody wygodne, bezpieczne, bardzo łatwe w prowadzeniu, przewidywalne i tanie w eksploatacji. Większość usterek można naprawić samodzielnie, z poważniejszymi serwis poradzi sobie szybko i tanio, pod warunkiem, że wystąpią, najczęściej bowiem nie występują. Zadbany Daewoo Lanos, Matiz czy nawet Tico, mogą być autami, które posłużą nam przez lata. Inną stroną są takie samochody jak Daewoo Leganza czy Chariman. To limuzyny z wyposażeniem równym wyposażeniu wielokrotnie droższych limuzyn marki Mercedes, Audi czy podobnych.

Podsumowując

Jeśli szukamy fajnego i niedrogiego samochodu używanego, Daewoo jest niewątpliwie świetnym wyborem. Ta przez wielu zapomniana już marka to pojazdy, które wciąż mogą się podobać, są sprawne, dobrze wyposażone i bezpieczne. Oczywiście, przed zakupem Daewoo, trzeba pamiętać o jednym – to samochody, które mają już trochę lat, bardzo ważne jest więc, by kupować rozsądnie i nie decydować się na egzemplarze z dużym przebiegiem, pojazdy zniszczone i niewarte zakupu. Wśród takich, znajdziemy jednak szereg samochodów Daewoo, które warto kupić. Plusem samochodów Daewoo jest jeszcze jedno – to najczęściej pojazdy kupione w Polsce, nie są to więc samochody sprowadzone, powypadkowe, zniszczone i odbudowane tak, by przygotować je do sprzedaży. Kupując Daewoo, najczęściej kupujemy auto polskie, bezwypadkowe, bez napraw blacharskich. To duża zaleta, takie pojazdy bowiem są dużo bezpieczniejsze niż pozornie lepsze, ale powypadkowe i naprawione pojazdy sprowadzone z zachodu Europy. Warto mieć tego świadomość i nie bać się Daewoo. To pojazdy warte uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here