Volkswagen, jakie opinie o nowych samochodach?

Volkswagen Passat B8 to obecnie aktualna generacja tego modelu, a do sprzedaży nie wszedł jeszcze jego następca. Samochód z zewnątrz jak i wewnątrz prezentuje się bardzo nowocześnie. Ma bardzo elegancką linię nadwozia, a nad bezpieczeństwem kierowcy czuwa wielu elektronicznych asystentów, takich jak między innymi asystent martwego pola, asystent nie zamierzonej zmiany pasa ruchu, asystent parkowania. Dodatkowo samochód wyposażyć można w kamerę cofania, czujnik zmierzchu i wiele innych pomysłowych rozwiązań. Trzeba przyznać Niemcom, że bardzo się postarali podczas tworzenia tego samochodu.

Nowy Passat, jak to na Passata przystało ma ogromną ilość miejsca na tylnej kanapie i olbrzymi bagażnik. Samochód z pewnością sprawdzi się w roli samochodu rodzinnego, dzięki dużym szybom dzieci podczas długiej trasy nie będą się nudzić i będą mogły podziwiać krajobrazy. Opcjonalnie można również zamontować panoramiczne okno dachowe, dzięki czemu pociechy będą miały o jeden ciekawy widok więcej.

Pod maską znajdziesz sporą gamę silników diesla i benzynowych współpracującymi z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, wszystko zależnie od upodobań nabywcy. Silniki mają pojemność od jednego i czterech dziesiątych do dwóch litrów. W dwa tysiące szesnastym roku pojawiła się hybrydowa wersja GTE w wariancie sedan lub kombi, a rok wcześniej pojawiła się interpretacja uterenowiona bazująca na Passacie kombi, nosząca nazwę „Alltrack”.

Jako że ten model Volkswagena trafił do sprzedaży w dwutysięcznym czternastym roku to już pojawiają się złożone opinie na jego temat. Passat b8 opinie ma liczne, ale w większości zgodne. Jako wady tego pojazdu większość kierowców podaje wysokie koszty utrzymania, drobne usterki i stosunek jakości do ceny, jako zalety najczęściej są podawane takie rzeczy jak przestrzeń dla kierowcy i pasażerów która jest na prawdę imponująca i robi wrażenie i ergonomia uzyskana dzięki temu, do czego Volkswagen od lat nas przyzwyczajał, czyli intuicyjna dla każdego deska rozdzielacza która w każdym z modeli producenta jest niemal identyczna.

Co do zużycia paliwa to musisz ocenić to samemu, benzynowe silniki trzeba zalać za około czterdzieści złotych, żeby przejechać sto kilometrów, tymczasem silniki wysoko prężne połykają z kieszeni około ośmiu złotych mniej na tym samym dystansie. Mówimy oczywiście o jeździe w cyklu mieszanym, ponieważ w mieście liczba ta drastycznie wzrasta. Wynik jak na tak duży samochód pozostaje jednak bardzo przyzwoity. Auto kiedy trzeba jest w stanie dobrze przyspieszyć, prowadzenie jak na tak olbrzymi wóz również potrafi bardzo miło zaskoczyć. Oczywiście nie jest to samochód sportowy, ale na zakrętach radzi sobie lepiej, niż byś tego oczekiwał. Z pewnością drogi trzyma się lepiej od mniejszej siostry Jetty, którą przy prędkościach autostradowych zaczyna delikatnie znosić.

O Passacie można mówić dużo złych rzeczy, można powiedzieć że to najnudniejszy samochód na świecie, że nic nadzwyczajnego się w niem nie dzieje, że to niemiecki wymysł dla przeciętnego Kowalskiego do wykorzystania podczas codziennych wyjazdów do pracy i ewentualnych rodzinnych „wypadów” wakacyjnych. Można nawet mu zarzucić, że nic w nim się nie zmienia i każda generacja jest do siebie bardzo podobna, ale… Ale na pewno nie można o nim powiedzieć, że nie jest funkcjonalny! Co z tego, że jest nudny, skoro taki miał być, co z tego, że nic w nim się nie dzieje, skoro wszystko jest na swoim miejscu, co z tego, że nic się w nim nie zmienia, przecież ideałów nie da się poprawić.

Passat B8 to kolejny Passat który stanie się częstym bywalcem polskich jezdni dopiero gdy używane egzemplarze zaczną do nas przyjeżdżać zza zachodniej granicy. Czyli najprawdopodobniej po premierze generacji B9. Wtedy także mocno stanieje. Jeśli będzie bardziej przystępny cenowo to na pewno część posiadaczy B7 zacznie się przesiadać w zastraszającym tempie. A z kolei do B7 zaczną się przesiadać posiadacze B6. Tak to już jest z Passatem, kupisz go raz, a później już wiesz, że niczego innego nie potrzebujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here