Charakterystyka leasingu Profit Lease dla aut użytkowych

0
1300

Leasing Profit Lease to bardzo ciekawa propozycja Volkswagen Financial Services dla przedsiębiorców. Jeżeli szukasz optymalnej formy finansowania na zakup auta użytkowego, to powinieneś bliżej przyjrzeć się wspomnianej usłudze. W dzisiejszym artykule skupimy się na jej omówieniu. Odpowiemy na następujące pytania:

  1. Czym jest usługa Profit Lease?
  2. Czym charakteryzuje się leasing w ramach usługi Profit Lease?

Wierzymy, że przygotowane przez nas informacje okażą się dla Ciebie wyczerpującym źródłem wiedzy o leasingu Profit Lease.

Czym jest usługa Profit Lease?

Profit Lease to rodzaj usługi, która jest także określana mianem leasingu z rynkową wartością końcową. To stosunkowo nowa propozycja na naszym rynku. Niemniej jednak Profit Lease już zyskał sobie dużą popularność wśród przedsiębiorców. Dlaczego? Ponieważ ta forma finansowania umożliwia efektywny zakup auta do firmy.

W ramach leasingu z rynkową wartością spłacasz jedynie spodziewaną utratę wartości auta. Najlepiej pokazać to na konkretnym przykładzie. Nowe auto w ciągu 4 lat użytkowania traci ok. 40% swojej początkowej wartości. Jeśli wartość początkowa wynosi 80 tysięcy złotych, to 40% z tej kwoty daje 32 tysięcy złotych. Taka jest spodziewana utrata wartości i tym samym kwota, którą musisz spłacić w trakcie umowy leasingowej. Jeśli podzielisz te 32 tysiące złotych na 48 równych rat, to uzyskasz kwotę na poziomie 700 złotych. Musisz przyznać, że taka rata za nowy samochód to bardzo kusząca propozycja. Oczywiście jest to jedynie przykład reprezentatywny, który jednak wyraźnie pokazuje największą zaletę leasingu z rynkową wartością.

Teraz pewnie zastanawiasz się, jak wygląda kwestia wykupu. Skoro z 80 tysięcy spłacisz 32 tysiące, to teoretycznie kwota wykupu powinna wynieść 48 tysięcy złotych. I w tym miejscu pojawia się kolejna zaleta Profit Lease, który nie nakłada na Ciebie obowiązku wykupu auta. Możesz po prostu podpisać nową umowę leasingową i otrzymać zupełnie nowy samochód na analogicznych zasadach.

Czym charakteryzuje się leasing w ramach usługi Profit Lease?

Słów kilka warto także poświęcić analizie cech charakterystycznych omawianego produktu. Okres leasingu Profit Lease wynosi przeważnie 2-5 lat. Najczęściej podpisywane są jednak umowy na 3-4 lata. Po zakończeniu umowy nie masz obowiązku wykupu pojazdu od leasingodawcy. Możesz go zwrócić i po zakończeniu umowy podpisać nową.

Na pewno docenisz także brak konieczności wnoszenia opłaty wstępnej przy podpisaniu umowy. Jeśli dysponujesz wolnymi środkami, to oczywiście możesz to zrobić. Maksymalna wpłata własna nie powinna przekraczać 30% wartości auta. W tej kwestii masz pełną dowolność. Podobnie jest w przypadku formy zakończenia umowy. To Ty decydujesz, czy interesuje Cię wykup auta, czy chcesz podpisać nową umowę. Tej decyzji nie musisz podejmować w momencie podpisania umowy.

W umowie leasingowej możesz także skorzystać z atrakcyjnej oferty ubezpieczenia auta. Ponadto w racie leasingowej możesz zawrzeć ubezpieczenie spłaty leasingu lub ubezpieczenie 100% wartości fakturowej auta, które jest zabezpieczeniem na wypadek kradzieży pojazdu.

Jeśli chodzi o samochody VW użytkowe, leasing jest chyba najlepszą formą finansowania. Profit Lease to zupełnie nowe spojrzenie na usługę leasingowania pojazdów firmowych. Szczegółowe informacje dotyczące tej formy finansowania możesz poznać, wchodząc na stronę kalkulator.vwbank.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here