To urządzenie znajduje się w każdym warsztacie wulkanizacyjnym

Właściwie wybrana montażownica do opon, stanowi absolutnie niezbędny element w każdej wulkanizacji. Albo także serwisu samochodowego, który ma w swojej ofercie usługę wymiany opon. Jeśli zastanawiamy się, czy warto nabyć tego typu sprzęt do swojego warsztatu, to warto, abyśmy zapoznali się z poniższym artykułem. Poszukując odpowiedniego modelu dla siebie, warto odwiedzić sklep internetowy gdzie znajdziemy montażownicę do opon w różnej wersji, a do tego w przystępnych zakresach cenowych. 

Obowiązkowe wyposażenie w warsztacie wulkanizacyjnym 

Na samym początku, warto wspomnieć, czym różnią się od siebie wybrane rodzaje montażownic. A zatem celem przypomnienia, różnice tkwią w sterowaniu ich ramionami: 

  • montażownica półautomatyczna na ramię ręcznie odchylane na bok,
  • montażownica automatyczna. Posiada pneumatycznie sterowane ramię, które odchyla się automatycznie w tył, zaś sterowane jest za pomocą pedała. 

Co to oznacza dla nas, użytkowników? Montażownice typu automatycznego, są po prostu znacznie bardziej wygodne w zakresie obsługi. Większość spośród czynności wykonuje się w zautomatyzowany sposób, zatem również i dużo szybciej. 

Montażownice półautomatyczne, są idealną propozycją w roli urządzeń dla tych osób, które wymianę opon klientom, traktują w roli dodatkowego źródła dochodu. Czyli wszędzie tam, gdzie nie istnieje żadne obłożenie pracami mającymi związek z serwisowaniem czy też obsługiwaniem samochodowego ogumienia. 

Przykłady? Ot, chociażby zajmujemy się prowadzeniem warsztatu samochodowego, zaś wymiana opon jest dla nas zajęciem dodatkowym, którym zajmujemy się wyłącznie od czasu do czasu. W takiej sytuacji montażownice półautomatyczne, mogą stanowić świetne rozwiązanie. A tymczasem, jeśli żyjemy przede wszystkim z wulkanizacji, to powinniśmy wybrać raczej sprzęt automatyczny. 

No bo, kiedy u bram naszego zakładu wulkanizacyjnego, zrobi się korek samochodów czekających na wymianę ogumienia, to automatyczna montażownica umożliwi nam dużo szybsze działanie. 

Kiedy dokonujemy wyboru montażownicy do opon, powinniśmy sprawdzić, jakie rozmiary ogumienia, będzie ona w stanie obsługiwać. Ma to zdecydowany wpływ na nasz komfort podczas pracy. Należy zwracać uwagę, na dwie ważne kwestie:

  • mocowanie felg od zewnątrz,
  • mocowanie felg od wewnątrz. 

Jak należy rozumieć wymienione parametry? Drugi z parametrów, będzie szczególnie ważny dla stalowych felg. Z kolei zaś mocowanie felg od zewnątrz, musimy brać pod uwagę w wypadku aluminiowych felg. A jak to trzeba rozumieć? Przykładowo, jeśli ze specyfikacji danej montażownicy wynika, iż obsługuje ona niżej wymienione ogumienie: 

  • mocowanie felg od zewnątrz – 10-21,
  • mocowanie felg od wewnątrz – 12-24. 

W praktyce, będzie to oznaczało, iż tego typu zmieniarki od opon bez żadnych kłopotów poradzą sobie z wielkościami felg, takimi jak: 

  • stalowe – 10-23,
  • aluminiowe – 10-20. 

Kwestia obsługi opon typu RUN-FLAT

Czy możliwa będzie obsługa opon typu RUN-FLAT, bez posiadania właściwej przystawki? Cóż, z pewnością tak. Tylko po co się mamy męczyć, skoro tego typu przystawka znacząco ułatwia działanie z oponami RUN-FLAT. Nie tylko czyni je prostszymi, ale także stanowi ochronę dla delikatnych felg aluminiowych przed ewentualnymi zarysowaniami. 

Czy możemy zdejmować takie ogumienie, bez użycia przystawki RUN-FLAT? Z pewnością. Tylko miejmy na uwadze jedną kwestię. Opony z rodzaju RUN-FLAT, mają przylegać ściśle do felg nawet wówczas, kiedy w środku nie znajduje się powietrze. Inaczej mówiąc, zdemontowanie takiego ogumienia z felg jest znacznie trudniejsze i bardziej czasochłonne. A w sezonie, nie będziemy mieć na to po prostu czasu. 

Montażownica do opon: czy warto inwestować w ten sprzęt?

Montażownice do ogumienia, stanowią niezbędny element wyposażenia w warsztacie samochodowym, gdzie oczekiwana jest pełna obsługa, w tym również obsługa ogumienia. Montażownice do opon, są zatem niezbędne nie tylko w specjalistycznych warsztatach wulkanizacyjnych, ale też w mechanicznych, gdzie klienci przyjeżdżają w sprawie różnego typu napraw. Na co powinno się zwracać uwagę podczas zakupu montażownicy? Na to, żeby też sprzęt poza niezawodnym montażem ogumienia, zapewnił nam bezpieczeństwo oraz komfort podczas pracy. Chodzi tutaj, nie tylko o bezpieczeństwo samego pracownika, ale także ochronę felg i opon przed zarysowaniami czy też uszkodzeniami. Montażownice do ogumienia, są urządzeniami, które posiadać mogą również wiele funkcji odpowiadających za ułatwienie ich obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here