Potrzebne prawo jazdy

Dużymi krokami zbliżam się do osiemnastego roku życia. Choć stawiam przed sobą niezliczone cele, do których będę się starać podążać, jednym z czołowych jest zrobienie prawa jazdy. Pochodzę z domu, w którym przywilej ten posiada jedynie mój ojciec. Nie jest łatwo prosić go o podwiezienie gdziekolwiek, szczególnie z tego powodu, że tato jest człowiekiem dość mocno zapracowanym. Często nie ma go w domu do późnych godzin wieczornych, a kiedy już wróci, marzy jedynie o gorącej kąpieli, ciepłych kapciach i odrobinie spokoju spędzonego w rodzinnym gronie. Bardzo dużym odciążeniem dla nas wszystkich byłoby zrobienie prawa jazdy przeze mnie. Nie musielibyśmy z mamą podróżować do miasta autobusem, a tym bardziej jeździć z pełnymi siatkami zakupów-szczególnie przed świętami.
Jako że osiemnaście lat kończę w marcu, na kurs prawa jazdy zapiszę się wcześniej. Zrobię to najprawdopodobniej już w styczniu – tak, aby móc podchodzić do egzaminu tuż po ukończeniu osiemnastki. Nie zależałoby mi aż tak bardzo, gdyby nie schorowany kręgosłup mamy, który wymaga coraz częstszych wizyt u specjalisty, do którego można dostać się jedynie pociągiem. Nie byłoby to aż tak bardzo uciążliwe, gdyby nie fakt, że stacja kolejowa znajduje się cztery kilometry od naszego miejsca zamieszkania i nijak nie idzie się na nią dostać, jak właśnie samochodem, rowerem czy też pieszo. Z tego powodu mama w dość późnym wieku zdecydowała się na zrobienie kursu. Szło jej całkiem nieźle, niestety była zmuszona go przerwać z powodu swojej sytuacji zdrowotnej. Długo nie wracała do zdrowia i siłą rzeczy zrezygnowała z dalszej nauki. Postanowiła, że pieniądze zamiast na kurs dla siebie, przeznaczy dla mnie. Ja bardzo chcę posiąść tę umiejętność, dlatego czym prędzej zrobię kurs, zdam egzamin i niezależności witaj !
Nie ma innej możliwości jak tylko i wyłącznie podjęcie nauki w Łodzi. Wiele opinii wskazuje na fakt, iż nauka jazdy łódź to jedna z najlepszych w województwie, żeby nie powiedzieć w kraju. Ośrodek ten słynie dosłownie w całym mieście z tylko i wyłącznie pozytywnych opinii. I nie są to komentarze na pięć, tylko na sześć z sześciu możliwych. Nauczyciele przygotowują przyszłych kierowców do prawidłowego użytkowania dróg zgodnie z kodeksem ruchu drogowego w sposób taki, że nawet najbardziej odporny na wiedzę zrozumie. Egzamin państwowy dla uczniów szkoły w łodzi to bułka z masłem w porównaniu z kursantami innych miast, ponieważ na tym kursie instruktorzy przekazują wskazówki w sposób klarowny, kulturalny i w języku zrozumiałym dla ucznia. Tutaj liczy się tylko i wyłącznie wiedza i bezpieczeństwo przyszłego użytkownika dróg, a trasy przebywane wraz z kursantami w codziennych warunkach drogowych są analizowane pod każdym względem, najdokładniej jak tylko jest to możliwe. Takie właśnie indywidualne podejście do każdego kursanta, które jest dostosowane bezpośrednio do jego predyspozycji, pozwala na natychmiastowe zrozumienie tematu, duże postępy w nauce, a co za tym idzie – szybkie otrzymanie wymaganego dokumentu, który potwierdza zdobyte umiejętności w prawie do jazdy i poruszania się w ruchu lądowym.
Tak bardzo cieszę się, że niebawem stanę się użytkownikiem publicznych dróg-tych małych, średnich i dużych. Mówię tutaj oczywiście o moich początkach za kółkiem, w samochodzie ze zgrabną literką L na dachu. Jednak tak bardzo mi na tym zależy i tak mocno cieszę się z tego powodu, że dosłownie godziny odliczam. Cudownie jest móc poczuć niezależność, szczególnie mieszkając w małej miejscowości z bardzo ograniczonym dostępem do jakiejkolwiek komunikacji. Na marginesie rzecz biorąc, też tak nie powinno być. Co bowiem mają zrobić ludzie starsi mieszkający tutaj, skoro praktycznie w żaden sposób nie mogą dostać się do miasta? Burmistrz naszej gminy powinien się nad tym poważnie zastanowić i przemyśleć sprawę jak pomóc tym ludziom. Póki co-ja zapisuję się na naukę jazdy do łodzi, podejmuję lekcje, szybko ogarniam egzamin, kupuję jakieś niedrogie autko i do przodu. Kto wie, może nawet zacznę pomagać w ten sposób i podwozić potrzebujących mieszkańców naszej wsi do miasta ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here