Myjnie bezdotykowe - dobre efekty za niewielką cenę

W okresie jesiennym trudno jest przez dłuższy czas utrzymać samochód w czystości. W mieście, spadające z drzew wilgotne i zakurzone liście pozostawiają ciemne plamy na karoserii. Podczas jazdy w czasie deszczu błotnista woda ochlapuje auto. Praktycznie trzeba myć auto co parę dni.

Nie wszyscy właściciele aut mają warunki do samodzielnego umycia samochodu. Większość kierowców korzysta więc z myjni samochodowych. To szybkie i wygodne rozwiązanie. Powszechnie dostępne myjnie automatyczna wykorzystują wałki ze specjalnym czyściwem wykonanym z miękkich tkanin. Ale wprawione w szybki ruch wałki powodują, że siła uderzenia taśm jest dość duża. Może to ścierać lub uszkadzać wierzchnią warstwę lakieru. Poza tym, jeśli ktoś zapomni zdjąć antenę radiową, zdarza się, że zostaje ona załamana, a jej część wkręcona w paski tkaniny czyszczącej trwale uszkadza karoserię.
Mankamentem myjni automatycznych jest też to, że nie zawsze dokładnie oczyszczą mniej dostępne miejsca nadwozia. Nie da się w ten sposób usunąć zeschłych liści i brudu ze szczelin pomiędzy blachami, na przykład przy pokrywie silnika lub bagażnika. Także koła wymagają dokładnego wymycia, bo zaschnięte błoto gromadzi się na felgach i śrubach. Koła auta trzeba więc myć silnym strumieniem wody przez dłuższą chwilę, a w myjni automatycznej trwa to zaledwie parę sekund.

Aby uniknąć wszystkich niedogodności automatycznego mycia, dobrze jest korzystać z myjni bezdotykowych. W takiej myjni, cały proces polega na ręcznym polewaniu auta strumieniem wody pod dużym ciśnieniem. Dostępne są różne opcje, które programuje się samodzielnie w zależności od stopnia zabrudzenia.

Najpierw należy spłukać dokładnie samochód od góry i od spodu czystą wodą. Szczególnie miejsca mało dostępne są wtedy dokładnie wypłukane. Następnie trzeba samochód myć strumieniem ciepłej wody zawierającej szampon i detergenty ułatwiające usuwanie brudu. Czas tej opcji jest dowolny, więc spokojnie da się domyć wszystkie partie auta. Koła trzeba przez dłuższą chwilę poddawać natryskowi, aby przez otwory w kołpakach wypłynęły wszystkie pokłady pyłu i błota z felg.
Po spłukaniu znowu wodą czystą resztek piany, włącza się opcję ochrony lakieru poprzez pokrycie go warstwą wosku. To znakomicie zapobiega przez dłuższy czas przyleganiu kurzu i błota. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt wyglądu auta, można go pokryć płynem nabłyszczającym. Kosmetyki samochodowe do mycia, woskowania i nabłyszczania dodawane do wody są wysokiej jakości.
W myjni ręcznej można też spłukać dywaniki podłogowe, które po wyjęciu z auta umieszcza się na specjalnych zaczepach.

Jeżeli chodzi o myjnie bezdotykowe cena jest jak najbardziej przystępna. Nie jest to spory wydatek a korzyści duże. Ponieważ czas wybranych opcji można samodzielnie ustalać, dobiera się taki wariant, aby całą czynność wykonać dokładnie ale w jak najkrótszym czasie, a co za tym idzie minimalnym kosztem.

Korzystając z takiej myjni można użyć zakupionych wcześniej żetonów, karty do automyjni lub karty płatniczej. Na czytniku programatora ukazuje się ilość wykorzystanej kwoty. To ułatwia zaplanowanie poszczególnych etapów mycia.

Utrzymywanie samochodu w czystości jest potrzebne nie tylko ze względów estetycznych, ale też dobrze służy jego konserwacji. Szczególnie ptasie odchody na lakierze samochodu mogą pozostawiać trwałe plamy, dokładne ich usunięcie silnym strumieniem wody zapobiega takim skutkom.

Przez myjnie bezdotykowe cena ustalana jest tak, aby klient mógł korzystać z nich w miarę często, bez większego uszczerbku w swoim budżecie. Kierowcy korzystają z nich chętnie ponieważ uzyskują doskonałe efekty. W dodatku myjnie bezdotykowe są czynne całodobowo, można więc z nich korzystać o dowolnej porze. Najczęściej takie myjnie mieszczą się przy stacjach benzynowych, więc przy okazji można uzupełnić paliwo.

Wprawdzie samodzielne mycie w myjni bezdotykowej wymaga od właściciela samochodu trochę wysiłku, ale warto się z tym zmierzyć aby mieć zapewnione dokładne oczyszczenie auta i znakomitą ochronę pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here