Myjnia

W okresie jesienno zimowym nasze samochody są szczególnie podatne na zabrudzenia powstałe podczas opadów deszczu i śniegu. Żeby dobrze zabezpieczyć lakier przed uszkodzeniem, należy regularnie czyścić całą powierzchnię samochodu. W ostatnich latach najbardziej popularnym sposobem mycia samochodów jest myciem za pomocą myjni samoobsługowych. Podczas tego rodzaju mycia, jakość i dokładność zależy tylko i wyłącznie od naszej własnej staranności. Przy takiej myjni możemy też skorzystać w pełni z dyszy, która zapewni nam silny i mocny strumień wody, co przełoży się na znacznie lepsze wyczyszczenie samochodu. Myjnie samoobsługowe posiadają również w standardzie specjalną chemię dodawaną w odpowiednich proporcjach do wody co umożliwia nie tylko dobre wyczyszczenie samochodu, ale również wzorowe napolerowanie. Nie należy zapominać, że w każdej takiej myjni znajdują się również maszyny odpowiedzialne za odpowiednie zmiękczenie wody co również jest ważne w zachowaniu dobrej kondycji poszycia lakieru samochodu.
Innym rodzajem myjni samochodowych jest myjnia ręczna. Ten rodzaj myjni jest polecany dla osób, których lakier samochodu jest pomalowany bardziej delikatną mieszanką lakieru. Tutaj nie uświadczymy myjek wysokociśnieniowych, a całe mycie samochodu odbywa się za pomocą wody, miękkiej gąbki oraz polerki. Wszystkie czynności wykonywane są ręcznie, a o ich dokładność zależy od staranności pracowników takich myjni samochodowych. Jednak nie należy przesadnie bać się o staranność pracowników myjni, ponieważ zazwyczaj tego rodzaju myjnie samochodowe są dużo droższe od myjni samoobsługowych czy też automatycznych. Właściciel takiej myjni zawsze dba o jak najlepsze wyniki czyszczenia samochodu i satysfakcję klienta. Odwiedzanie takiej myjni gwarantuje również najlepszy efekt mycia samochodu. Wiele tego typu myjni samochodowych oferuje również usługi z zakresu detalingu samochodowego.
Ostatnim typem myjni samochodowej, o którym warto wspomnieć jest to samochodowa myjnia automatyczna. Takie myjnie zazwyczaj znajdują się przy stacjach benzynowych i zdecydowanie są najmniej polecanym rodzajem myjni samochodowych. Automatyczne szczotki potrafią uszkodzić nawet twardy i wytrzymały lakier. Często również wiele do życzenia pozostawia jakość mycia taką myjnią. Są one zazwyczaj polecane tylko dla osób, które posiadają auta firmowe i nie przejmują się zbytnio stanem powłoki lakierniczej, a po prostu potrzebują względnie czystego samochodu.
Jednak jak wybrać odpowiednią dla nas myjnię samochodową? Skąd wiedzieć, że właśnie na pobliskiej myjni pracownicy sumiennie i rzetelnie podejdą do tematu czyszczenia? W dwudziestym pierwszym wieku jak zwykle z pomocą przychodzi nam internet. Za pomocą wyszukiwarki internetowej możemy wpisać interesującą nas miejscowość i dowiedzieć się opinii na temat pobliskich myjni samochodowych. Wystarczy wpisać frazę np: myjnia gdańsk i już wyświetlą nam się opinie i polecenia dotyczące firmy w naszej okolicy. Oczywiście nie można zapomnieć o zdrowym rozsądku oraz o tym że część opinii może być zmanipulowania. Jednak wiele grup na portalach społecznościowych potrafi równie szybko i skutecznie polecić jakąś myjnię samochodową jak i odradzić skorzystania z usług, któregoś z lojalnych przedsiębiorstw.
Oczywiście jeśli dysponujemy dużą ilością czasu oraz miejscem to możemy również zdecydować się w ostateczności na umycie samochodu samemu. Po zakupie odpowiedniej chemii oraz innych niezbędnych przedmiotów, które dostaniemy w dowolnym sklepie motoryzacyjnym, możemy w pełni umyć auto. W takim wypadku jakość takiego mycia zależy tylko i wyłącznie od nas samych oraz od naszej dokładności. Należy jednak pamiętać o tym żeby takie mycie samochodu odbywało się zgodnie z ogólnymi przepisami ustawy o ochronie środowiska, ponieważ może na nas czekać spory mandat w wypadku zanieczyszczenia środowiska.
Podsumowując najlepszym sposobem mycia samochodów jest oddanie samochodu w ręce profesjonalistów lub skorzystanie z usług specjalistycznych myjni aut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here