Czy warto kupić i sprzedać auto w komisie?

W dzisiejszych czasach samochód to nie tylko komfort i wygoda przemieszczania się, ale bardzo często niezbędne narzędzie pracy. Wiele osób nie mogłoby wykonywać swoich obowiązków bez posiadania własnego auta. Zaś mieszkańcy podmiejskich okolic mogliby mieć trudności z dostaniem się do szkoły, pracy czy nawet centrów handlowych. Stąd posiadanie samochodu stało się priorytetem dla wielu osób. Co jednak zrobić, gdy stare auto nie nadaje się już do jazdy, a na kupno nowego po prostu nas nie stać?

Auto komis uratuje sytuację

W przypadku trudnej sytuacji finansowej i jednoczesnej konieczności posiadania własnego pojazdu, najlepszym wyjściem jest zakup używanego auta w komisie samochodowym.
Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto kupować auto w komisie. Oczywiście podczas zakupów trzeba być ostrożnym. Wprawdzie rynek samochodów używanych jest ogromny, zwłaszcza gdy chodzi o popularne modele i marki. Wystarczy wpisać w internet interesujący nas model, kolor, wyposażenie, a ukaże się mnóstwo ofert w tym zakresie. Nie należy jednak zbytnio się „napalać” na wybrany w ten sposób pojazd. Bardzo często okazuje się bowiem, że nie jest tak różowo, jak czytaliśmy w opisie. Niestety niewiele pojazdów, kupionych z tzw. drugiej ręki, może zapewnić bezproblemową i bez nakładów finansowych, dalszą eksploatację. Nie należy więc bezkrytycznie ufać informacjom, które sprzedający zamieścił w internecie. Istnieje bowiem ogromne ryzyko, że zakup nie będzie udany. Dlatego też należy je zminimalizować, kupując samochód od sprawdzonej firmy, która zajmuje się sprzedażą aut używanych.

Jak kupić dobre auto?

Podczas zakupu samochodu, należy zwrócić uwagę na pewne elementy, dotyczące jego stanu technicznego. Niestety większość kupujących, widząc ryski na karoserii, które przecież są normalną sprawą podczas codziennej eksploatacji pojazdu, natychmiast dyskwalifikują auto. Jest to duży błąd, gdyż tego typu drobne skazy, ale też kolor wozu czy wyposażenie, to elementy mniej ważne. Istotny jest za to stan zawieszenia i podłogi oraz ogólna kondycja nadwozia. Drugorzędne znaczenie ma również stan ogumienia, akumulatora czy tarcz i klocków hamulcowych, gdyż w cenie samochodu wymiana tych części jest raczej uwzględniona. Oczywiście ryzyko będzie zawsze i kupując auto używane, trzeba się nastawić na konieczność poniesienia na początku mniejszych lub większych nakładów finansowych. Należy jednak odróżnić tego typu nakłady finansowe od tych, które trzeba by było włożyć w samochód z wieloma usterkami technicznymi, a nawet licznikiem cofniętym o kilkaset tysięcy kilometrów.

Sprzedaż auta w komisie

Za pośrednictwem komisu można również sprzedać auto. Jest to bardzo wygodny sposób, gdyż po sporządzeniu dokumentów, sprzedaż pojazdu i związane z tym problemy weźmie na siebie komis. Oczywiście, tak jak wszystko, również taka sprzedaż samochodu ma swoje plusy i minusy. Jest to niewątpliwą zaletą, gdy chodzi o szybką sprzedaż pojazdu, ale pod warunkiem, że jest to poszukiwany rocznik czy model. Jeżeli natomiast samochód jest starszy i w nie najlepszym stanie technicznym, może długo czekać w komisie na nabywcę. W tym przypadku, niestety, nie działa to na korzyść pojazdu. Wiadomo, że auto długo nieużywane i nieodpalane po prostu niszczeje. A przecież w komisie stoi ono pod gołym niebem, narażone na deszcz, mróz i słońce.
Jednak sprzedaż auta w komisie ma wiele zalet: nie trzeba się umawiać z osobami chcącymi obejrzeć samochód czy odbyć jazdę próbną, nie ma także potrzeby dbania o jego czystość, nie trzeba zamieszczać ogłoszeń itd. Wszystkim tym zajmują się doświadczeni pracownicy komisu.

Jak wybrać dobry komis? Czy auto komis Zgorzelec to dobry wybór?

Jak widać, korzystanie z usług autokomisu jest bardzo dobrym sposobem na sprzedaż samochodu i uzyskanie za niego korzystnej ceny, ale również na zakup dobrego choć używanego auta. Warunkiem jest dobre zabezpieczenie swoich interesów i wybór sprawdzonej, godnej zaufania firmy. Jest to bardzo ważne ze względu na dużą ilość oszustów. Dlatego pierwsze kroki kierujemy do renomowanej firmy, a taką jest na przykład auto komis Zgorzelec. Szeroki wybór wśród różnorodnych marek samochodów oraz uczciwość i fachowość pracowników, a także pozytywne opinie klientów to zalety, z których warto skorzystać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoła dla twojego samochodu
Następny artykułMyjnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here