olej silnikowy

W obecnych czasach posiadanie samochodu jest niezwykle ważne. Dzięki pojazdom możemy szybko i tanio przemieszczać się po mieście, co sprawia, że o wiele łatwiejsze jest punktualne dotarcie do pracy bądź do szkoły. Pomimo że samochody i wszystkie inne pojazdy posiadają wiele zalet oraz walorów, to należy pamiętać, że posiadanie samochodu wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest regularne kontrolowanie stanu naszego sprzętu i sprawdzanie, czy jazda w nim jest bezpieczna zarówno dla nas, jak i dla innych kierowców. Ważnym aspektem w zachowaniu bezpieczeństwa podczas jazdy autem jest regularne wymienianie oleju silnikowego. Jest to jeden z podstawowych płynów w samochodzie, a jego zastosowanie odpowiada za smarowanie oraz zmniejszanie tarcia pomiędzy elementami składowymi auta.

Wymiana oleju w silniku

Duża część kierowców wychodzi z założenia, że wymiana oleju w silniku jest niepotrzebnym wydatkiem pieniędzy. Sporo osób zwraca uwagę na fakt, że częsta wymiana oleju w silniku jest rzekomo bezużyteczna, a co więcej obciąża środowisko naturalne oraz może powodować szybsze zniszczenie silnika. Przeciwnicy regularnej wymiany oleju zapewne mają mniejszą bądź większą rację w przywoływaniu swoich argumentów, jednak w rzeczywistości wymiana oleju w silniku – pomimo posiadania pewnych wad – jest absolutnie obligatoryjna. Należy pamiętać, że troska o stan naszego pojazdu powinna być priorytetem, a regularne kontrolowanie stanu naszego silnika posiada bardzo długą listę zalet. Przede wszystkim wymiana oleju zdecydowanie zmniejsza tarcie, co sprawia, że nasz samochód jest w stanie działać zarówno sprawnie, jak i bezpiecznie. Co więcej, regularna wymiana oleju znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia korozji we wnętrzu auta. Ponadto olej silnikowy odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz silnika, dzięki czemu możemy być pewni, że nasz silnik nie przegrzeje się.

Oleje silnikowe Mobil

Zastosowanie olejów silnikowych posiada szerokie spektrum zalet, jednak należy pamiętać, że na rynku są dostępne zarówno lepsze, jak i gorsze produkty. W trosce o zachowanie standardów bezpieczeństwa nie warto oszczędzać na olejach silnikowych i najlepiej wybierać te, które posiadają odpowiednie atesty i spełniają określone wymogi. Dobrym wyborem dla wszystkich posiadaczy pojazdów są silnikowe oleje Mobil. Są one nie tylko bezpieczne, ale również dobrze wywiązują się ze swoich zadań. Używając oleju silnikowego Mobil, możemy mieć pewność, że nasz samochód został wyposażony w płyn z absolutnie najwyższej półki, który sprawi, że komfort jazdy będzie duży jak nigdy wcześniej.

Kiedy należy wymienić olej w silniku?

Bardzo dużo osób zastanawia się, jak często powinniśmy wymieniać olej silnikowy. W rzeczywistości odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana, albowiem zależy od wielu różnych aspektów. Według ogólnie przyjętych norm olej silnikowy powinien być wymieniany co najmniej raz w roku, jednak w niektórych przypadkach wymiana powinna zachodzić o wiele regularniej. Częstotliwość wymiany oleju w dużej mierze zależy bowiem od tras, jakie pokonujemy. Kiedy korzystamy z naszego samochodu bardzo często, to wymiana powinna być regularniejsza i w niektórych sytuacjach powinna być przeprowadzana nawet co sześć miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here