Czy warto korzystać z myjni samochodowej?

Każdy posiadacz samochodu wie, że warto dbać o swoje auto. Ważnym elementem troszczenia się o stan samochodu jest jego mycie. Powłoki lakiernicze są dość delikatne, dlatego należy się z nimi umiejętnie obchodzić. Na naszym rynku spotkać możemy obecnie myjnie ręczne, bezdotykowe i automatyczne.

Mycie ręczne

Ręczne mycie aut przez właścicieli jest dzisiaj stosunkowo rzadkie. Jeśli jednak ktoś decyduje się to robić powinien używać szczotek z naturalnym włosiem oraz ściereczek z mikrofibry. Mycie należy rozpocząć od dachu a następnie przechodzić w dół, pamiętając o częstej wymianie wody i płukaniu szczotki. Takie osobiste mycie jest jednak bardzo czasochłonne, pochłania dużo energii a efekty nie zawsze są dobre. Na szczęście jest też inna możliwość, możemy zlecić mycie do myjni ręcznej gdzie samochodem zajmie się doświadczony pracownik. Zastawiając samochód na określony czas możemy liczyć na kompleksową obsługę na przykład: czyszczenie karoserii, odkurzanie wnętrza czy pranie tapicerki.

Myjnie bezdotykowe

Myjnie ręczne zaczynają coraz częściej być wypierane przez myjnie bezdotykowe. Znajdziemy je dzisiaj w bardzo wielu miejscach, blisko domu, ale również na trasie, w terenach mniej zamieszkałych. Tym, co wyróżnia takie mycie samochodów jest fakt, że nie dotyka się lakieru samochodowego. Używa się, więc urządzenia wysokociśnieniowe, które zawierają w sobie wodę z odpowiednimi detergentami. Do wyboru jest zazwyczaj 5 programów mycia, dlatego każdy może wybrać te, które są jego zdaniem konieczne przy aktualnym zabrudzeniu auta. Taki rodzaj mycia jest wygodny, szybki i efektywny. Zwykle potrzeba nie więcej jak 10 minut, aby wyjechać z myjni czyściutkim autem.

Myjnie automatyczne

Na rynku funkcjonują także myjnie automatyczne. Korzystanie z nich jest niesamowicie wygodne, bo możemy podjechać i bez wysiadania z auta przejechać przez specjalny tunel. Tutaj również będziemy mieć do wyboru wiele programów mycia. Minusem jest natomiast to, że w myjni szczotkowej może dojść do lekkich zarysowań lakieru oraz są pewne niedociągnięcia przy czyszczeniu w zakamarkach auta. Dostępne w tych myjniach programy do woskowania dają krótkotrwały efekt, który utrzymuje się do 2 tygodni.

Jak widać każdy kierowca może wybrać taki rodzaj mycia jaki mu odpowiada uwzględniając cenę i poświęcony czas. Ważne jest natomiast to, że mamy dzisiaj wiele możliwości mycia, które bardzo ułatwiają nam życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here