Wypożycz przyczepę i ruszaj w nieznane

Wybierając się na wakacje zazwyczaj szukamy jakiejś kwatery, pokoju czy domku, których wynajęcie pozwoliłoby nam miło spędzić czas wypoczynku. Obecnie coraz mniej osób decyduje się na wakacje pod namiotem, w związku z tym urlop nabiera cech wypoczynku w jednym miejscu. Mało tu spontanicznego zwiedzania czy jechania przed siebie by następnie rozbić się na przypadkowym polu namiotowym czy kawałku placu gospodarza.
W dzisiejszych czasach wyjazd na wakacje wymaga zapakowania tysiąca niezbędnych rzeczy, a także stałego dostępu do prądu by naładować wszystkie urządzenia elektroniczne, z których korzystamy każdego dnia. Nic dziwnego, że wielu Polaków wybiera dobrze wyposażone ośrodki z dostępem do kuchni lub systemem posiłków, a robią to po to by nie wieść ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy. Dodatkowo w opcji wakacji pod namiotem odstraszają opłaty za pole namiotowe, które powoli zbliżają się do kosztów wynajęcia kwatery, a także brak pewności co do pogody, a wiadomo, że jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających na udany urlop.
Niektórzy marzą głośno, ze chcieliby na wakacje zabrać swój dom na kółkach, by nie musieć się pakować, organizować i dopychać kolanem niezbędnych rzeczy w bagażniku samochodu osobowego. Naprzeciw takim potrzebom wychodzą wypożyczanie przyczep.
Miejsce w którym można wypożyczyć przyczepy wypożyczalnia oferuje rozmaite modele przyczep kempingowych i kamperów. Nie jest to jeszcze rozwiązanie szczególnie popularne w Polsce. Przyczepy kojarzą się nam z wozami Drzymały, kontenerami mieszkalnymi czy małymi przyczepkami czteroosobowymi, które stoją na placach budowy i pełnią rolę stróżówki dla ochrony lub mieszkania dla robotników. Rzadko kiedy widuje się sprawne przyczepy, a jeszcze rzadziej kampery na polskich drogach, a nawet jeżeli, zagraniczne rejestracje wskazują dosadnie skąd one pochodzą. Miejsca, gdzie można wynająć przyczepy wypożyczalnia są bardzo popularne za naszą zachodnią granicą. Niemcy, Holendrzy, Duńczycy już dawno odkryli ich plusy i na ich drogach można spotkać wiele pojazdów ciągnących za sobą przyczepę.
Przyczepy są także bardzo popularne w Ameryce, gdzie powstają całe osiedla przyczep jako alternatywa dla drogiego wynajmu domów i apartamentów. Niektórzy spędzają w nich niemal całe życie, dlatego przyczepa zawiera wszystkie ważne elementy, które są niezbędne dla wygodnego mieszkania. W Polsce coraz częściej pojawiają się miejsca oferujące różne przyczepy wypożyczalnia dysponuje z reguły pojazdami dla mniejszej lub większej ilości osób.
Planując wyprawę z przyczepą, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze przyczepę należy zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Od tego często zależy cena wynajmu. Najem długoterminowy także jest korzystniejszy i możemy starać się o atrakcyjny upust. Wynajęcie przyczepy w sezonie zawsze jest najdroższe. Czasem warto tak zaplanować podróż aby przypadła na mniej popularny okres czasu, np. wczesne lato lub późną jesień.
Ważnym elementem przed wyruszeniem w podróż z przyczepą jest dokładne sprawdzenie haka w samochodzie, czy nie ulegnie uszkodzeniu podczas drogi. Równie istotne jest dokładne zaplanowanie trasy, aby uniknąć ciasnych miejsc, wertepów i niskich wiaduktów. Należy pamiętać, że ciągnięcie przyczepy jest obciążeniem dla samochodu, które przekłada się na wyższe zużycie benzyny. Dobrze zaplanować dokładnie trasę z uwzględnieniem stacji benzynowych oraz miejsc, w których bez obaw można zaparkować przyczepę na noc. Nie na wszystkich polach namiotowych jest to możliwe.
Podróżujący kamperami oraz przyczepami chwalą sobie niezależność od kwater i innych wypoczywających. Warto zaplanować trasę, ale należy mieć w sobie luz by móc zmodyfikować ją w razie konieczności. Podróżowanie z przyczepą pozwala na odkrycie pięknych miejsc, do których w innym wypadku byśmy być może nie dotarli. Warto zatem ulegać impulsom i zatrzymać się gdzieś na dłużej lub skręcić w ciekawą drogę, która wygląda jak początek wspaniałej przygody. Czasem warto coś zmienić, żeby odkryć coś niecodziennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here