Myjnie samochodowe we Wrocławiu

Kierowcy chcący dbać o swoje samochody muszą od czasu do czasu odwiedzać myjnie, aby doprowadzić swój pojazd do ładu. Mają oni do wyboru kilka rodzajów myjni, które posiadają swoje wady oraz zalety. Doświadczony kierowca doskonale wie, jakie myjnie samochodowe wrocław najlepiej poradzą sobie z zabrudzeniami.
Myjnie obsługiwane ręcznie cieszą się wielkim uznaniem z uwagi na dokładność mycia. W myjniach oferujących tę usługę proces mycia przeprowadzany jest przez specjalnie do tego celu przeszkolony personel. Niesie to ze sobą wiele zalet. Najważniejszą jest to, że pracownicy mogą dotrzeć do najbardziej zabrudzonych miejsc i poświęcić im większą uwagę. Ludzka ręka jest w stanie dokładniej wyczyścić takie miejsca jak felgi aluminiowe lub kratki chłodnicy. Maszyny nie są w stanie dotrzeć do takich miejsc i pozbyć się zabrudzeń. Dobrze przygotowany pracownik bez trudu będzie ocenić poziom zabrudzenia oraz będzie podjąć stosowne kroki, aby poradzić sobie z plamami. Oczywiście, im bardziej doświadczony pracownik, tym czyszczenie i mycie trwa szybciej i jest jednocześnie dokładniejsze. W podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pomagają specjalistyczne szkolenia organizowane przez właścicieli. Szkolenia mają miejsce przede wszystkim w myjniach sieciowych.
Kierowcy korzystający z myjni obsługiwanych ręcznie chwalą sobie to rozwiązanie z racji możliwości dopasowania usług do swoich indywidualnych potrzeb. Najczęściej wybierane czynności to woskowanie karoserii, czy też polerowanie lakieru. Po realizacji usługi, kierowca ma możliwość zwrócenia uwagi na ewentualne niedociągnięcia, aby pracownik szybko się z nim uporał.
Zostawienie samochodu w rękach doświadczonego pracownika myjni sprawi, że ryzyko uszkodzenia lakieru spadnie praktycznie do zera. Profesjonalista potrafi dobrać odpowiednią ilość substancji chemicznych do danego modelu. Potrafi też dozować siłę szczotkowania. Myjnie tego typu są obecnie czynne całą dobę.
Myjnia tego rodzaju nie jest pozbawiona też wad. Największą jest długi czas realizowania usługi. Mycie ręczne przeprowadzane przez człowieka wymaga dokładności, która z kolei nie następuje natychmiastowo. Trudno dostępne miejsca czyści się wolno. Czasem może to potrwać nawet kilkanaście minut. Drugim minusem towarzyszącym jego wyborowi jest na pewno to, że ich cena jest znacznie wyższa od automatycznej konkurencji. Liczba miejsc, w których można skorzystać z myjni ręcznej nie jest tak dużo, jak automatycznych. Należy więc dokładnie zaplanować skorzystanie z nich. W czasie podróży trudno będzie nam natrafić na nie na drogach ekspresowych lub autostradach.
Alternatywą dla myjni ręcznych jest myjnia automatyczna. Jej największym atutem jest szybkość działania. Cały proces trwa kilka minut. Jest to więc doskonała propozycja dla kierowców, którzy nie chcą zbyt dużo czasu w myjniach. Jest to bardzo wygodny sposób pielęgnacji samochodu, ponieważ nie trzeba nawet wychodzić z samochodu, aby zostało no wyczyszczone. Do wyboru mamy kilka programów mycia, dostosowanych do potrzeb. Myjnie znajdują się w doskonałych lokalizacjach. Mieszczą się przy wielu stacjach benzynowych, dlatego zawsze znajdują się pod ręką. Wizyty nie trzeba planować, usługę można zrealizować przy okazji tankowania.
Myjnie automatyczne nie są tak delikatne jak ludzka ręka, dlatego znacznie łatwiej w niej uszkodzić lakier. Wszystko dlatego że szczoteczki odpowiedzialne za mycie są przeważnie twarde. Ślady po takim myciu mogą być zauważalne szczególnie w przypadku czarnych samochodów. Myjnie starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego coraz częściej wykorzystują one szczotki filcowe. Są one delikatniejsze.
Skorzystanie z takich myjni nie daje gwarancji wyczyszczenia samochodu w stu procentach. Brud zostaje przede wszystkim w zakamarkach. Myjnie automatyczne stosują przeważnie wosk słabej jakości, dlatego woskowanie nie daje długotrwałych efektów. Trzeba więc je powtarzać w krótkich odstępach czasowych. Trwałość takiego wosku szacowana jest na około dwa tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here