Myjnie Ręczne

Każdy fan czterech kółek stara się utrzymywać swój samochód w możliwie jak najlepszym stanie. Wiąże się to z właściwą pielęgnacją karoserii. Oczywiście większość z nas stara się myć samochód samodzielnie lub używa myjni bezdotykowych. Pierwszy z wymienionych sposobów wymaga nie tylko nakładu finansowego, z uwagi na koszt kosmetyków samochodowych, ale również czasu. By sprawnie rozprawić się z zalegającym brudem, zewnątrz jak i wewnątrz samochodu potrzeba paru godzin. A o te parę godzin trudno w dzisiejszych czasach. Szybszym sposobem jest skorzystanie z usług myjni bezdotykowej. Jednak usługa ta nie gwarantuje „wysprzątania” mocno osadzonego brudu. O wnętrzu samochodu nie wspominając. A każdy z nas wie, jak ciężko doprać plamę po kawie na siedzeniu. Tak więc stojąc przed wyborem jakości czy czasu, warto zaznajomić się z ofertami myjni ręcznych.
Blisko mojej okolicy jest myjnia ręczna Gdańsk. Korzystając z tego typu usług musimy nastawić się na pozornie większy koszt. Pozornie, dlatego że gdy podliczymy koszt zakupu wszystkich kosmetyków do samochodu prawdopodobnie złapiemy się za głowę. Już nie wspomnę o frustracji podczas mycia, czy o czasie potrzebnym do osiągnięcia zamierzonego efektu „lustra”. Odwiedzając myjnie ręczną jesteśmy pewni tego, że wszystkie zabiegi zostaną wykonane przez fachowców. Co w połączeniu z wysoką jakością produktów kosmetycznych, odświeży wygląd samochodu o kilka lat! Przed samym przyjazdem na myjnie ręczną, warto zastanowić się nad zakresem usługi. Przykładowo, wcześniej wspomniana myjnia ręczna Gdańsk oferuje zabiegi kosmetyczne samochodu od przysłowiowej podłogi po dach. W tym sprzątanie wnętrza. Ceny tych zabiegów są różne, przeważnie całkowita cena zależy od usług, które wybierzemy. Jeżeli interesuje nas wysprzątanie całego auta, od foteli po emblematy na karoserii to koszt pewno będzie liczyć kilkaset złotych. Jednak zabieg taki utrzymuje się przez długie miesiące. Ponadto, jeżeli myślisz o sprzedaży samochodu, warto zaznajomić się z ofertami „przygotowujących do sprzedaży”. Usługi takie pomagają w sprzedaży samochodu, auto po takim myciu wydaje się młodsze o parę lat!
Podczas trwania sezonu zimowego niezwykle trudno o prawidłowe mycie samochodu. Myjnie bezdotykowe mogą spowodować zamarznięcie uszczelek drzwi. Co z kolei przekłada się na problemy z otwieraniem auta w ostre mrozy. W takie dni, jak panują obecnie, również warto wybrać się na myjnie ręczną. Korzystając z myjni w Gdańsku ogromną zaletą jest fakt odbioru „suchego” samochodu. Koniec z przymarzającymi uszczelkami! A jeżeli interesuje Cię zabezpieczenie karoserii przed mrozami, to warto może skorzystać z usług zabezpieczania lakieru woskiem. Sam skorzystałem z tego typu rozwiązania, a w efekcie czego samochód od zakończenia mycia i nakładania wosku do teraz wygląda rewelacyjnie. Sama warstwa wosku chroni przed deszczem oraz śniegiem, powodując efekt „spływania” po karoserii. Podobna sprawa tyczy się felg. W deszczowe dni łatwo o błoto na felgach. Samo spłukanie na myjni bezdotykowej ma mizerny efekt. Podczas wizyty na myjni ręcznej warto zapytać fachowców w jaki sposób można nie tylko myć felgi, ale również w jaki sposób je zabezpieczać przed przyszłymi zabrudzeniami oraz korozją.
Sumując wady i zalety takich zabiegów, to nasuwa się na myśl tylko jedna wada. Cena. Tak jak wcześniej wspomniano, jest to pozornie duża cena. Należy mieć na uwadze, że myjnie samochodowe korzystają z wysokiej jakości kosmetyków do aut. Samodzielny zakup tych kosmetyków będzie wart tyle co kilka wizyt na myjni. Nie licząc faktu, że używając specjalistycznych środków chemicznych bardzo łatwo o uzyskanie efekty odwrotnego do zamierzonego. Dlatego też lepiej jest zostawić auto w rękach fachowców, którzy nie tylko posiadają wiedzę na temat danego środka, lecz również mają doświadczenie w nakładaniu go. Korzystając co jakiś czas z myjni ręcznej Gdańsk funduje swojemu samochodowi istny kosmetyczny luksus. W efekcie czego auto lśni jak z salonu, a ja jako kierowca jestem dumnym posiadaczem takiego egzemplarza.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAuto
Następny artykułKup dobrą część

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here