Kupujemy nowe felgi!

Jeśli przeprowadzilibyśmy wśród posiadaczy samochodów ankietę na temat dodatkowych elementów, w jakie można doposażyć samochód, aby podnieść jego atrakcyjność, to z pewnością na jednym z pierwszych miejsc, jeśli nawet nie na miejscu pierwszym, pojawiłyby się tytułowe felgi. I trudno byłoby z takim werdyktem polemizować, ponieważ w rzeczy samej felgi są takim elementem każdego samochodu, który potrafi przykuć uwagę i ze zwykłego wydawać by się mogło auta uczynić śliczny pojazd, za którym ludzie oglądają się na ulicy. Dlatego właśnie posiadacze aut często chcą sobie sprawić prezent i wyposażyć swój ukochany pojazd w śliczne felgi, najczęściej chromowane. Wówczas stają przed kluczowymi pytaniami: jakie felgi kupić i gdzie je kupić?

W niniejszym krótkim artykule nie będziemy zbyt dużo czasu poświęcać pierwszemu pytaniu, bowiem odpowiedź na nie każdy powinien dać sobie sam. Jakie felgi kupić – takie, jakie ci się podobają! Oczywiście przy zachowaniu podstaw zdrowego rozsądku – chodzi przecież o bezpieczeństwo. Felgi są bowiem tym elementem, który może mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróżujących, więc nie warto na nim oszczędzać i kupować tanich modeli z niesprawdzonego źródła.
Zastanówmy się więc nad tym, gdzie najkorzystniej jest kupić felgi. Może na giełdzie? Może w internecie? A może po prostu sklep z felgami okaże się najlepszym rozwiązaniem?
Jak łatwo się domyślić nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania. Każde miejsce dokonania zakupu ma swoje plusy i minusy. Na giełdzie możemy kupić przede wszystkim felgi używane. A to już ryzykowna sprawa, bo bez specjalistycznych urządzeń nie będziemy w stanie sprawdzić stanu takich używanych felg. Dopiero „”w praniu”” może się okazać, czy kupione przez nas produkty rzeczywiście są w tak dobrym stanie jak zachwalał to przed zakupem sprzedawca. A prostowanie i wyważanie uszkodzonych felg to dodatkowy koszt a i końcowy efekt niepewny.
No dobrze, w takim razie może w internecie? Zaletą tego rozwiązania jest na pewno możliwość wejścia w posiadanie danego zestawu felg w cenie niższej niż gdzie indziej. Minusem z kolei jest brak możliwości „”organoleptycznego”” sprawdzenia felg, nie mówiąc już o przymierzeniu ich do naszego samochodu. Więc w jakimś stopniu jest to „”kupowanie kota w worku””. Zakupy przez internet mogą się sprawdzić w sytuacji, kiedy mamy już upatrzony konkretny model felg i jesteśmy pewni, że taki właśnie produkt będzie odpowiedni. Wówczas pozostaje zadbać tylko o bezpieczeństwo internetowej transakcji i sprawdzić warunki ubezpieczenia oraz ewentualnego zwrotu towaru.
A jak się do tego wszystkiego ma nasz zwykły sklep z felgami, znajdujący się często niedaleko naszego miejsca zamieszkania? Naszym zdaniem to może być często najkorzystniejszy sposób, aby bezpiecznie kupić takie felgi na jakich nam najbardziej zależy. Ale dlaczego właśnie sklep z felgami? Przyczyn jest kilka. Po pierwsze będziemy mogli na miejscu porozmawiać ze sprzedawcami, którzy przeważnie są fachowcami w tej dziedzinie i chętnie udzielą nam różnych porad i wskazówek. Dzięki temu zyskamy dodatkową wiedzę i nasz finalny wybór będzie bardziej świadomy. Po drugie, będziemy mogli zapewne przymierzyć felgi do naszego auta przed dokonaniem ostatecznego zakupu. To wydaje się bardzo ważny element, przemawiający za kupnem felg w sklepie. Możliwość wykonania przymiarki ograniczy do minimum możliwość popełnienia błędu. I wreszcie po trzecie, zakup dokonany w sklepie z felgami będzie z pewnością bezpieczniejszą transakcją od innych wariantów, o których była mowa powyżej, transakcją pozbawioną wad prawnych. W razie jakichkolwiek problemów wynikłych podczas późniejszej eksploatacji łatwiej też będzie nam odnaleźć „”nasz”” sklep z felgami, niż szukać osoby która nam sprzedała towar na giełdzie lub przez internet.
A że nie ma róży bez kolców, to należy uczciwie dodać, że zakup felg w sklepie może być nieco droższy niż na giełdzie czy on-line. Ale zalety, o których była mowa powyżej, na pewno z nawiązką to zrekompensują. Zawsze też można spróbować potargować się ze sprzedawcą, który widząc realną szansę na dobicie targu z pewnością nieco zejdzie z ceny.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułSalon Audi Poznań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here