Kup przyczepę kempingową

Chcesz wyjechać na wymarzone wakacje, ale przerażają Cię ceny hoteli? A może lubisz częste wypady na weekend w różne miejsca, a nie chcesz szybko zbankrutować? Jest rozwiązanie. Może nim być kupno przyczepy kempingowej.

Dom na kółkach można zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Oczywiście trzeba jednak pamiętać, że nie wszędzie można nim zaparkować. Część miast, jak choćby nadmorska Gdynia, wprowadza zakaz parkowania kamperów i przyczep kempingowych nad samym morzem. Na najbardziej obleganym parkingu przy gdyńskim Bulwarze Nadmorskim w sezonie przyczepy kempingowej nie można postawić, nie tylko dlatego, że rzadko są tam wolne miejsca parkingowe.

Jaką przyczepę kempingową wybrać?

Z przyczepami kempingowymi jest jak z samochodami. Wszystko zależy od wielkości środków, jakie masz na koncie. Można kupić całkiem znośną przyczepę za dosłownie 1 tysiąc złotych, widać kilka tysięcy złotych na domek holenderski, albo nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na najbardziej ekskluzywną wersję.

W najdroższych będzie nie tylko łazienka z prysznicem, ale też piekarnik, a nawet ogrzewanie gazowe i wiele innych udogodnień, które pozwolą zapomnieć, że jesteście w przyczepie i poczuć się nawet lepiej niż w domu. Ale nawet w tańszych wersjach bez problemu da się spędzić wiele dni w komforcie. W końcu i tak wyjeżdża się po to, by spędzać czas w nowym miejscu, a nie po to, by siedzieć w przyczepie. Jeśli wyjdziemy z założenia, że wystarczy nam szybki prysznic, miejsce do spania i przygotowanie jednego czy dwóch posiłków, to spokojnie może do tego wystarczyć najtańsza wersja.

Kupno przyczepy – nowa czy używana

Jest kilku wiodących producentów przyczep kempingowych, ale najbardziej nasycony jest rynek używanych. Są nawet firmy specjalizujące się w ściąganiu ich zza granicy, gdzie są znacznie bardziej popularne niż w Polsce. Po przewiezieniu do naszego kraju, przyczepy są remontowane i wprowadzane do sprzedaży. Może nawet być tak, że wnętrze i zmiany dokonywane są na specjalne życzenie klienta, który dokonuje zamówienia i po określonym czasie odbiera taką przyczepę, jak sobie wymarzył. Pozostaje już tylko umowa kupna sprzedaży przyczepy kempingowej i można ruszać w wymarzoną podróż.

Jak zawsze – kupno używanej przyczepy ma swoje plusy i minusy. Oczywiście taka przyczepa jest tańsza, a także może być wykonana zgodnie z naszymi wytycznymi, ale może się okazać, że po kilku latach ząb czasu będzie ją nadgryzać. Nie wiemy też dokładnie w jakich warunkach spędzała czas podczas zim i gdzie to było. Może stała w garażu przykryta kocem, a może pod gołym niebem na deszczu i śniegu? Dlatego zawsze warto zastanowić się czy nie wybrać jednak nowej. Zwłaszcza, że z założenia ma ona nam służyć przez wiele lat.

Co nam da przyczepa kempingowa?

Pierwsze kojarzące się słowo: wolność. Już nie będzie trzeba rezerwować wakacji z wyprzedzeniem, sprawdzać czy są wolne miejsca, ile kosztują bilety, albo czy nie strajkują akurat linie lotnicze lub inni przewoźnicy.

Masz pomysł na wypad? Pakujesz siebie, osoby które chcesz zabrać i jedziesz tam, gdzie dusza zapragnie. To wycieczki niskobudżetowe, które każdy może zaplanować i w gruncie rzeczy są niewiele droższe niż siedzenie w domu. Można przecież zabrać zapas jedzenia, albo kupić je na miejscu. Nie trzeba stołować się w restauracjach, płacić za noclegi.

Przyczepę można też postawić w miejscach, w których nie dałoby się spędzić nocy w żaden inny sposób, chyba że pod namiotem. A wiadomo, że komfort jest nieporównywalnie lepszy. Nad samym jeziorem, przy lesie czy w głuszy, gdzie nie ma żadnych oznak cywilizacji. Przyczepa da Ci możliwość wyboru czy chcesz spędzić wolny czas w mieście czy jednak jak najdalej od niego i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Wolność wyboru to nie wszystko, bo pamiętać jeszcze należy, że przyczepa kempingowa to też brak sąsiadów, co bez wątpienia coraz częściej jest wartością dodaną nie do przecenienia. Wie to każdy, komu zdarzyło się spędzić wakacje wśród osób, które raczej nie powinny spędzać czasu w grupach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here