Kosmetyka Samochodowa

Kosmetyka samochodowa. Temat rzeka. Rozważając sposoby dbania o swój samochód natrafimy na wiele reklam oraz ofert, w jaki sposób zadbać o swoje auto. Większość z nas stara się utrzymywać samochód w ładzie. By móc zadbać o niego właściwie, prędzej czy później, trafimy na fora lub grupy zajmujące się kosmetyką samochodową.
Większość Polaków korzysta z myjni bezdotykowych. Myjnie te są z pewnością doskonałym rozwiązaniem, jeżeli mamy na celu „opłukanie” samochodu z piasku, kurzu oraz innych zabrudzeń. W większości przypadków pełne „wyczyszczenie” karoserii musi wiązać się z zastosowaniem kosmetyków samochodowych, a także mechanicznym (gąbką, ścierką) przetarciu auta. Niestety, kupno na własność kosmetyków przeznaczonych do pojazdów wiąże się z kosztami, i to niemałymi. Dodatkowo trzeba rozważyć zakup niektórych sprzętów (jeżeli przykładowo chcemy polerować samochód). Jest to oczywiście drogi zakup, jednak wystarcza nam na bardzo długi okres. Przykładowy koszt kosmetyków do pielęgnacji samochód to około dwustu złotych. Jednak w tej cenie kupujemy nie tylko szampony, ale również i środki nabłyszczające oraz woskujące karoserie. Jeżeli myślimy o pełnym polerowaniu, czyli odświeżeniu auta, to niestety musimy zakupić maszynę polerską. Można oczywiście używać preparatów do ręcznego polerowania. Jednak jest ono niezwykle mozolne i może nie przynieść zamierzonych efektów. A w niektórych sytuacjach zostawić białe ślady po paście polerskiej. Co zdecydowanie nie wygląda dobrze, zwłaszcza na ciemnych lub czarnych karoseriach. Decydując się na mycie samochodu samemu warto uzbroić się odpowiednią wiedzę na temat zakupionych kosmetyków. Niektóre z nich są substancjami żrącymi. Używanie ich w niewłaściwy sposób może spowodować uszkodzenie niektórych elementów nadwozia.
Kolejnym sposobem dbania o auto jest oddanie go w ręce fachowców. Prawie w każdym mieście można znaleźć parę myjni samochodowych. Warto zaznajomić się z ich opiniami oraz jakimi środkami chemicznymi myją oni auto. W większości przypadków, na szczęście, są to preparaty z „wysokiej półki”. Minusem korzystania z myjni samochodowej jest oczywiście koszt takich usług. Ceny zaczynają się, zależnie od wyboru danej usługi, od kilkunastu do nawet kilku set złotych. Jednak płacąc za tego typu uświadczenia mamy pewność i gwarancje uzyskania zamierzonego efektu. Całość czyszczenia wykonują przecież fachowcy z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą. Ponadto, myjnie samochodowe zazwyczaj dysponują odpowiednim sprzętem, który pozwoli na szybsze, dokładniejsze zapewnienie doskonałości usługi.
Prócz samego mycia samochodu, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem karoserii. W tym przypadku warto udać się do warsztatów zajmujących się ściśle tematem kosmetyki samochodowej. Mam na myśli usługi woskowania samochodu lub pełnego polerowania, nie tylko karoserii, co i również elementów z tworzywa sztucznego. Przykładowo, kloszów na reflektory. Wykonując zabieg woskowania auta, mamy pewność, że efekt „po umyciu” będzie utrzymywał się nawet do kilku miesięcy. W przypadku chęci wypolerowania samochodu musimy liczyć się z kosztami nawet do tysiąca złotych. Jednak w tym wypadku auto będzie wyglądać dosłownie jak z salonu. Zabieg taki usuwa wszelkie drobne ryski czy odpryski, zapewniając użytkownikowi głębie koloru karoserii. W przypadku pożółkłych kloszy reflektorowych zabieg taki przyniesie efekt nowego kloszu. Po polerowaniu samochodu warto zastanowić się, czy skorzystać z usługi nanoszenia warstw ochronnych. Takie warstwy zazwyczaj chronią karoserię przed promieniowaniem UV, co za tym idzie, unikamy pojawienia się nowych pęknięć lakieru. A czas by klosze znów pożółkły wydłuża się do nawet paru sezonów.
Reasumując, kosmetyka samochodowa jest tematem drogim. Nieważne, czy wykonujemy go na własną rękę czy korzystamy z usług fachowców. Jednak, jeżeli marzymy o lśniącej karoserii to niestety musimy przeznaczyć na to marzenie, przysłowiowe parę groszy. Należy pamiętać, że jest to koszt jednorazowy na rok. A zapewnia on doskonałe wrażenia jazdy samochodem „z salonu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here