Jak dobrze wykonać naprawy blacharsko lakiernicze

Każdy kierowca marzy, by jego samochód zawsze wyglądał jak nowy. Na to, jakie wrażenie robi dany pojazd, bardzo duży wpływ ma kondycja powłoki lakierniczej. Z biegiem lat, a także w wyniku różnych niezaplanowanych sytuacji, jej kondycja ulega znacznemu pogorszeniu. Z czasem jesteśmy więc zmuszeni do dokonywania mniejszych bądź większych napraw, od których zależy wygląd naszego pojazdu. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, o czym warto pamiętać podczas takich napraw, a także podpowiemy, komu warto je zlecić.

Jak przygotować pojazd do napraw blacharsko lakierniczych?

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac przy naszym aucie, powinniśmy starannie przygotować podłoże, na którym będziemy pracować, a także zabezpieczyć odpowiednio pozostałe elementy nadwozia. Jeśli uszkodzenia wymagają prac blacharskich, to należy od nich właśnie zacząć, a dopiero w następnych krokach przejść do lakierowania.

Do przygotowania podłoża pod lakierowanie, należy wykorzystać szlifierki oraz szpachlę, dzięki której lakier będzie mógł być położony na równej powierzchni. Następnie przechodzimy do odtłuszczania i nakładania podkładu. Tutaj doskonale sprawdzają się różnego rodzaju zmywacze oraz rozpuszczalniki. Każdy lakier powinien być położony na warstwę podkładową, która nie tylko gruntuje powierzchnię, ale również ją wyrównuję i poprawia przyczepność lakieru. Po odpowiednim wyschnięciu podkładu ponownie oczyszczamy powierzchnię, a w razie potrzeby jeszcze nanosimy poprawki oraz ponownie nakładamy podkład.

Po wszystkim przechodzimy do ostatecznego lakierowania. W zależności od rodzaju lakieru proces ten będzie wyglądał nieco inaczej. Mowa tutaj o tym, że w inny sposób nakłada się lakier metaliczny, a w inny akrylowy. Po całym procesie należy pamiętać, że nowy lakier potrzebuje sporo czasu oraz odpowiednich warunków, do jego utwardzenia.

W jakich warunkach można lakierować pojazd?

Jak przygotować pojazd do napraw blacharsko lakierniczych

Jeśli zależy nam na jakości wykonania napraw lakierniczych, to koniecznie powinniśmy wykonywać je w odpowiednio przygotowanym do tego celu miejscu. Idealnie sprawdzają się tutaj specjalne komory lub pomieszczenia, które są starannie posprzątane, a także wyposażone w odpowiednie filtry, pozwalające na usunięcie zanieczyszczeń i kurzu. Pamiętajmy również, że do lakierowania powierzchni, potrzebne jest bardzo dobre oświetlenie.

Na co zwracać szczególną uwagę podczas lakierowania?

Podczas lakierowania należy pamiętać, by powłoka lakiernicza nie była zbyt gruba, ale jednocześnie, by dobrze pokryła wcześniejsze warstwy. Istotne jest również dbanie o najmniejsze detale oraz przygotowanie pojazdu. Często pojawiające się błędy dotyczą źle dobranego odcienia lakieru lub innej gęstości drobinek odpowiadających za efekt metaliczny. W ten sposób będziemy mieć pewność, że efekt finalny będzie nas w pełni zadowalał.

Komu można zlecić naprawę blacharsko lakierniczą w Gdańsku?

Jeśli szukacie miejsca, w którym wykonywane są profesjonalne naprawy blacharsko lakiernicze Gdańsk, to koniecznie odwiedźcie serwis należący do Grupy Zdunek. Możecie liczyć na fachową i kompleksową obsługę w zakresie napraw blacharskich oraz lakierniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here