Sprawdzamy, co oferuje auto detailing. Kiedy warto sięgnąć po powłoki ochronne?

Dbanie o samochodu to nie tylko regularne przeglądy i wymiana zużytych części. To także stosowanie profesjonalnych kosmetyków samochodowych. Z czego warto korzystać i w jakich sytuacjach?

Czym jest auto detailing?

Samochód wymaga stosowania najlepszych rozwiązań. I nie chodzi tu tylko o paliwo, czy części. Zasada ta dotyczy także kosmetyków samochodowych. Współczesny auto detailing jest bardzo zróżnicowany. Producenci oferują szeroką gamę akcesoriów. Znajdziemy tam zarówno środki do mycia auta, jak i preparaty poprawiające komfort użytkowania pojazdu. Stosowanie profesjonalnych kosmetyków na pewno nie zaszkodzi poszczególnym elementom naszego auta. Dzięki nim utrzymamy je w czystości, a także przywrócimy mu dawny blask. Co możemy więc znaleźć w sklepie z auto detailing? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju szampony i gąbki do mycia pojazdu. Preparaty zawierają substancje umożliwiające dokładne usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, bez obaw o uszkodzenie karoserii. Pomagają też w tym specjalne gąbki, które zbierają brud do środka. Dzięki temu nie porysujemy lakieru podczas mycia karoserii.

Auto detailing – środki do mycia felg i opon

Jednak auto detailing to nie tylko karoseria. Producenci zadbali też o to, by właściciele aut mogli przywrócić blask felgom i oponom. Środki do ich czyszczenia znajdziemy chociażby w internecie. Jeden ze sklepów jest dostępny pod tym linkiem https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Środki te skutecznie radzą sobie z usunięciem takich zanieczyszczeń jak pył z klocków hamulcowych. Aby dotrzeć lepiej do trudno dostępnych miejsc, możemy skorzystać ze specjalnych szczotek, które pozwolą nam dokładnie oczyścić zabrudzone powierzchnie. Poza tym, auto detailing oferuje też produkty redukujące wilgoć wewnątrz samochodu, czy rozwiązania ułatwiające odprowadzanie wody z szyby. Specjalne pochłaniacze wilgoci przydają się szczególnie zimą, gdy różnice temperatur prowadzą do parowania szyb. Niewidzialne wycieraczki z kolei poprawiają widoczność w czasie obfitych opadów, dzięki czemu poprawia ulega komfort prowadzenia pojazdu.

Powłoki ochronne – do czego służą?

To jednak nie wszystko. Producenci oferują także preparaty umożliwiające samodzielną pielęgnację karoserii. Znajdziemy tam różnego rodzaju woski, które pozwolą przywrócić lakierowi dawny blask. Jeśli jednak potrzebujemy trwałego i efektownego rozwiązania, powinniśmy postawić na powłoki ochronne. Zabezpieczają one karoserię przed najdrobniejszymi zarysowaniami. Znajdziesz je w tym miejscu https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Konserwacja-lakieru_Powloki-ochronne-443.html. Powłoki ochronne są wytrzymałe i mogą osłaniać lakier nawet przez rok! Na rynku są dostępne powłoki kwarcowe, ceramiczne i hybrydowe. Najtrwalsze z nich są  ceramiczne powłoki ochronne. Jest bardzo twarda, gładka i odporna na zużycie. Możemy je zamontować samodzielnie, co jest kolejną zaletą takiego rozwiązania. Jeśli więc nasze auto potrzebuje odświeżenia, zajrzyjmy do oferty producentów profesjonalnych kosmetyków samochodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here