rękawice motocyklowe Shima

O ile motocykle to bardzo atrakcyjne pojazdy, to jednak poruszanie się nimi jest niebezpieczne. Właśnie dlatego powinniśmy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria ochronne. Do takowych z pewnością zaliczyć można skórzane rękawice, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Na jaki rodzaj rękawic motocyklowych warto się zdecydować? W jaki sposób wybrać rozmiar rękawic motocyklowych? Co ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo rękawic motocyklowych? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Na jaki rodzaj rękawic motocyklowych warto się zdecydować?

Kupując rękawice motocyklowe Shima, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jaki ich typ będzie dla nas najbardziej optymalny. W tym miejscu powinniśmy zapoznać się z charakterystyką poszczególnych modeli. Rękawice krótkie w nieco mniejszym stopniu chronią nasz nadgarstek. Pomimo wszystko są gwarancją satysfakcjonującego komfortu wkładania, a także sprawdzą się, gdy temperatura jest nieco wyższa. Jeśli chodzi o rękawice turystyczne, to posiadają szereg praktycznych rozwiązań, wśród których najczęściej wyróżnia się membrany, ocieplenia, a także wycieraczkę gumową za pośrednictwem której oczyścimy wizjer kasku. Sportowe rękawice motocyklowe Shima mają dużą ilość protektorów, a także regulacji, które ułatwiają dopasowanie.

W jaki sposób wybrać rozmiar rękawic motocyklowych?

Jeśli kupujemy rękawice motocyklowe Shima w sklepie stacjonarnym, to najlepszym rozwiązaniem jest po prostu przymierzenie kilku modeli, którymi jesteśmy potencjalnie zainteresowani. Skórzane rękawice powinny charakteryzować się dobrym dopasowaniem, bowiem materiał ten rozciąga się. Wybrane przez nas egzemplarze nie powinny być zbyt luźno, ponieważ chwyt kierownicy nie będzie wówczas na satysfakcjonującym poziomie. Robiąc zakupy w sieci warto kierować się tabelą rozmiarów. Wystarczy, że wcześniej dokonamy niezbędnych pomiarów dłoni.

Co ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo rękawic motocyklowych?

Rękawice motocyklowe Shima powinny posiadać odpowiednią długość fartucha- odpowiada on za zamknięcie rękawa naszej kurtki. Jeśli będzie za krótki, wówczas podczas jazdy będziemy odczuwać dyskomfort, co po pewnym czasie stanie się irytujące. Kluczowa jest również kwestia regulacji i możliwość dostosowania rękawicy w nadgarstku. Wysokiej jakości rękawice motocyklowe Shima posiadają protektory, które chronią nasze palce i kostki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here