Nowy Ford Transit Connect i Courier – co to za samochody?

Pod koniec 2017 roku amerykański koncern motoryzacyjny Ford przedstawił dwa samochody w segmencie aut użytkowych. To po liftingu: nowy Ford Transit Connect oraz Ford Transit Custom. Weszły one na rynek w 2018 roku. Co też uległo zmianie w tych modelach samochodów osobowo-dostawczych?

Kosmetyczne zmiany w modelu Ford Transit Courier

Większy ze wspominanych samochodów, Ford Transit Courier, przeszedł kosmetyczny lifting. Poprawiono przede wszystkim jego wygląd zewnętrzny, upodobniając go do innych samochodów osobowych marki Ford. Jak wygląda dziś? Łatwo można to sprawdzić w salonie dealera lub na jego stronie internetowej: https://www.autoplaza.com.pl/pl/oferty-specjalne-auto-plaza/ciezarowe-transit.html. Prezentuje się bardziej dynamicznie. Zmodyfikowano nieznacznie kształt wlotu powietrza z aktywną żaluzją oraz przestylizowano zderzaki.

Za to wewnątrz auto całkowicie się zmieniło. Nowy Ford Transit Courier zyskał zupełnie inną deskę rozdzielczą, gdzie główną rolę odgrywa ekran dotykowy o przekątnej 6 cali z interfejsem systemu SYNC 3.

Co istotne, producent wprowadził do samochodu Ford Transit Courier drobne korekty silników, dzięki czemu Courier spełnia normę spalin Euro 6.2. Dostępne są udoskonalone jednostki: silnik benzynowy 1.0 EcoBoost oraz wysokoprężny 1.5 TDCI. W ofercie aktualnie nie ma już 5-biegowej skrzyni.

Zupełnie nowy Ford Transit Connect

Nowy Ford Transit Connect właściwie nie przypomina swojego poprzednika. Parametry techniczne tego auta pozostały niezmienione, ale stylistyką mocno odróżnia się od „starego” Connecta. Przedni pas auta całkowicie zmodyfikowano, otrzymał nowe reflektory ksenonowe i zderzak, a nawet nową maskę. Ma też sześciokątny grill, który upodabnia go do nowego Forda Transita Couriera.

We wnętrzu samochodu Ford Transit Connect znalazła się nowa deska rozdzielcza, w której w centralnym miejscu umieszczono ruchomy ekran systemu SYNC 3. Auto ma bogate wyposażenie i zmodyfikowany układ przycisków. Jeździ się nim wygodnie, nawet na dłuższych trasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here