Myjnie ręczne

Większość użytkowników samochodów stara się utrzymywać swoje auto w ładzie oraz porządku. Co nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza w okresie zimowym. Na szczególną uwagę zasługuję karoseria pojazdu. Z pozoru prostym rozwiązaniem jest mycie samochodu własnoręcznie, samodzielnie lub używania myjni bezdotykowych. Pierwsze rozwiązanie jest nie tylko uciążliwe z uwagi na potrzebny czas, jak również wymaga sporego nakładu finansowego. Kosmetyki samochodowe, a zwłaszcza z wyższej półki, potrafią „swoje kosztować”. By sprawnie rozprawić się z panującym chaosem na karoserii pojazdu potrzeba paru godzin pracy. Nie licząc już wnętrza pojazdu. Chyba każdy miał do czynienia z czyszczeniem plamy po kawie zaschniętej na fotelu. Szybszy sposób to skorzystanie z usług myjni bezdotykowych, jednak ich wadą jest niezbyt dokładne czyszczenie karoserii. Myjka ciśnieniowa nie gwarantuje oczyszczenia auta z mocno osadzonego brudu. Chcąc zadbać o schludny wygląd samochodu warto zaznajomić się z ofertami myjni ręcznych. A tych ostatnio jest „jak grzybów po deszczu”.
W mojej okolicy istnieje myjnia ręczna Piaseczno. Jadąc tam pierwszy raz nie byłem zadowolony z cen usług. Jednak po dłuższym zastanowieniu się, okazało się to dużo tańszym rozwiązaniem niż mycie samochodu na „własną rękę”. Gdy podliczymy koszty zakupu wszystkich kosmetyków potrzebnych do prawidłowego umycia samochodu, a także nasz czas oraz trud i prace włożoną w mycie, zdecydowanie tańszą opcją jest korzystanie z myjni ręcznych. W Piasecznie całość zabiegów wykonują fachowcy. W połączeniu z odpowiednimi środkami chemicznymi daje zniewalający efekt. Auto wygląda jakby dopiero co wyjechało z salonu. Dodatkowo, myjnie posiadają bardzo bogaty wachlarz usług. Od mycia podwozia samochodu, po pranie elementów wewnętrznych auta. Dlatego przed przyjazdem na myjnie w Piasecznie, musiałem zastanowić się co dokładnie mnie interesuje. Wybrałem opcje mycia całego samochodu, łącznie z środkiem. Ceny takich zabiegów są różne. Głównie zależną one od wybranej usługi. Oczywiście można łączyć te usługi dość nietypowo, przykładowo mycie felg oraz konserwacja dachu. Wybór należy do nas. Wysprzątanie całego samochodu to zazwyczaj koszt kilku setek złotych. Jednak efekt taki utrzymuje się przez kilka miesięcy. Podczas trwania sezonu zimowego, ludzie najczęściej korzystają z myjni bezdotykowych. W celu „opłukania” samochodu z soli oraz nagromadzonego brudu. Niestety, zabieg taki często powoduje dostanie się wody blisko uszczelek drzwi itp. To z kolei powoduje ich zamarzanie i problemy z otwieraniem auta na mrozie. W myjniach ręcznych można spodziewać się suszenia samochodu, dzięki temu nie musimy martwić o marznące uszczelki. Prócz samego mycia możemy wybrać również pakiety, które mają w sobie usługę nakładania wosku na karoserie. Warstwa taka chroni pojazd przed śniegiem, deszczem, a także solą drogową – jest ona niezwykle groźna dla starszych karoserii, może powodować proces korodowania. Tak więc, jeśli Jesteś posiadaczem starszego egzemplarza danego modelu warto raz na rok „szarpnąć” się na taki wydatek. Nakładanie wosku to nie tylko ochrona, ale również powoduje ona utrzymywanie się efektu czystej karoserii.
Sumując wady i zalety korzystania z myjni ręcznych. Jedynymi wadami, które przychodzą do głowy jest oczywiście cena i chwilowy brak posiadania samochodu. W przypadku tego pierwszego, tak jak już wcześniej wspomniano, jest to pozornie wysoka cena. Oddając auto do myjni nie musimy patrzeć na zegarek, interesować się kosztem preparatów chemicznych ani w jaki sposób je nakładać na auto. Wszystko za nas wykonują przeszkoleni i doświadczeni fachowcy. Natomiast druga wada może łatwo przekształcić się w zaletę. Oddajemy auto do myjni, a sami wybieramy się na małe zakupy. Po podróży po sklepach zgłaszamy się po czyściutki samochód. Korzystając co jakiś czas z myjni w Piasecznie funduje mojemu samochodowi luksus w stylu SPA. A sam z uśmiechem na ustach ruszam spod świateł błyszczącą „bryką”, mijając ludzi ustawionych w kolejkach na myjnie bezdotykową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here