Kupujemy samochód

Kupujący często stają przed wyborem, który samochód kupić – nowy lub używany. Jakie są zalety i wady każdej z opcji i która z nich jest najbardziej korzystna dla właściciela samochodu w obecnych warunkach ekonomicznych?

Zakup auta

W większości przypadków wybór samochodu zaczyna się od ustalenia budżetu zakupu. Przy równym budżecie zalety zakupu nowego samochodu obejmują jego niezawodność i dostępność gwarancji producenta. Pozwoli to uniknąć nieplanowanych wydatków w pierwszych latach posiadania. Przy zakupie samochodu z przebiegiem ryzyko nieplanowanej awarii znacznie wzrasta, a cały koszt naprawy z reguły spada w całości na Ramiona właściciela. Ponadto przy zakupie nowego samochodu konsument może początkowo wybrać kolor i wyposażenie, których potrzebuje.

Samochód używany czy nowy?

Zakup samochodu z przebiegiem jest zawsze kompromisem między rokiem produkcji, przebiegiem, stanem nadwozia, wyposażeniem, kolorem i kosztem. Znalezienie samochodu o przebiegu, który spełnia wymagania właściciela, jest bardzo trudne. Kupując nowy samochód w salonie autoryzowanego dealera, klient otrzymuje również czystość prawną samochodu, a także pewność bezpieczeństwa transakcji. Samochody używane z przebiegiem są sprzedawane nie tylko przez oficjalnych dealerów, ale także przez sprzedawców, którzy zwabiają potencjalnych nabywców cenami poniżej rynku i zewnętrznym połyskiem samochodu, ale często przyszły właściciel będzie rozczarowany w pierwszym tygodniu po zakupie.

Istnieją również pewne korzyści z zakupu samochodu z przebiegiem: za koszt równy cenie nowego samochodu można uzyskać samochód wyższej klasy, mocniejszy i bogatszy w wyposażeniu. Przy kolejnej sprzedaży takiego samochodu właściciel traci znacznie mniej pieniędzy, ponieważ główne straty w cenie samochodu występują w pierwszych trzech latach posiadania. Który samochód ostatecznie wybrać – każdy decyduje sam, ale jeśli samochód zostanie zakupiony na kilka lat, a plany właściciela nie obejmują dużych wydatków na jego utrzymanie, lepiej wybrać nowy samochód

Serwis z ogłoszeniami aut samochody.pl

Decydując się na zakup nowego samochodu lub nadal wspieranego, przede wszystkim musisz zacząć od swoich możliwości i potrzeb. W przypadku ograniczonego budżetu i chęci zakupu samochodu wyposażonego w solidny zestaw opcji, należy rozważyć oferty na rynku wtórnym, ponieważ w dzisiejszych realiach bardzo trudno jest znaleźć niedrogi Nowy, a jednocześnie dobrze zaopatrzony samochód. Jeśli nie ma ograniczeń budżetowych, to oczywiście lepiej kupić nowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here