KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Klucz pneumatyczny może okazać się niezwykle przydatny do pomyślnego wykonania szerokiego zakresu zadań – od domowych projektów po naprawy samochodów lub inne prace.

Klucz pneumatyczny do kół: w jakich sytuacjach się przyda?

Niektóre rodzaje elementów złącznych — z których wiele jest stosowanych w różnych urządzeniach mechanicznych, w tym w samochodach — wymagają dokręcenia w określonym stopniu, aby element ten działał prawidłowo. To dla tych sytuacji wynaleziono klucz pneumatyczny.

Elektronarzędzie do kluczy nasadowych zapewnia wysoki moment obrotowy bez większego wysiłku ze strony użytkownika. Najlepsze pneumatyczne i elektryczne klucze udarowe zapewniają dodatkową siłę, gdy potrzebujesz więcej mocy podczas montażu lub demontażu. Może to obejmować np. poluzowanie lub dokręcenie poszczególnych śrub. Wysoki moment obrotowy jest dostarczany przy niskiej prędkości poprzez uderzenie młotkiem – zamiast wykorzystywać stałe obroty przy dużej prędkości. Silnik napędzany jest powietrzem lub bateriami. Powoduje to szybki ruch skręcający w krótkich seriach. To sprawia, że klucz pneumatyczny jest idealny do odkręcania lub dokręcania.

Klucz pneumatyczny jest używany do wielu różnych celów w wielu gałęziach przemysłu. Naprawy samochodów, konserwacji ciężkich instalacji/sprzętu, montaż produktów i duże projekty budowlane to tylko niektóre przykłady typowych zastosowań kluczy udarowych. Jeśli pracujesz nad jakimkolwiek zadaniem lub pracą, która wymaga wysokiego momentu obrotowego, to te elektronarzędzia będą ci przydatne.

Można powiedzieć, że ich głównym zastosowaniem jest łatwe przykręcanie i odkręcanie śrub, co sprawia, że klucz jest idealny do układania tarasów ogrodowych, zdejmowania kół i innych podobnych prac. Dobrym pomysłem może być również trzymanie go w garażu lub samochodzie. Jedną z wyróżniających cech klucza jest wysoki poziom wyjściowego momentu obrotowego, jaki można za jego pomocą osiągnąć. Moment obrotowy klucza jest wytwarzany przez mechanizm pneumatyczny, który zapewnia silne uderzenia. Większość modeli umożliwia również wybór różnych ustawień momentu obrotowego klucza – w zależności od projektu i potrzebnej siły.

Nie wiesz, czy potrzebujesz wkrętarki pneumatycznej, czy klucza? Często zdarza się pomylić te dwie opcje. Główną różnicą, o której należy pamiętać, jest to, że wkrętarka często ma otwór sześciokątny ¼ cala. Dla porównania klucz może być wyposażony w różne rozmiary nasadek ½ cala. Opcje pneumatyczne są często preferowane przez profesjonalnych rzemieślników i mechaników, ponieważ zasilanie zapewnia stałą pracę klucza. Pneumatyczny klucz udarowy jest ogólnie mocniejszy i lżejszy w użyciu.

Jeśli planujesz wykonać jakąkolwiek pracę przy silniku lub niektórych głównych elementach układu napędowego, bezwzględnie potrzebujesz klucza pneumatycznego. Na przykład zbyt mocne dokręcenie śrub głowicy cylindrów może łatwo spowodować kosztowne uszkodzenia i straty płynu chłodzącego. Zbyt dokręcone śruby kolektora wydechowego mogą spowodować pęknięcie kolektora. Specyfikacje momentu obrotowego są tak istotne dla prawidłowej naprawy samochodu, że większość instrukcji warsztatowych zawiera je wraz z etapami naprawy, a następnie umieszcza je również w tabelach na ostatniej stronie z lokalizacją łączników, oznaczeniem i indywidualnymi specyfikacjami. Siłę momentu obrotowego można mierzyć w jednostkach metr-kilogramy (mkg), niutonometry (Nm) i funty-stopy (lb-ft). Jeśli kupujesz nowy klucz, upewnij się, że jest skalibrowany z tymi samymi jednostkami, które są używane w procedurach naprawczych, lub miej pod ręką tabelę konwersji.

Ingersoll Rand: klucze pneumatyczne akumulatorowe

Firma Ingersoll Rand oferuje szeroką gamę bezprzewodowych i pneumatycznych kluczy udarowych, które zapewniają elastyczność niezbędną do dopasowania nawet do wyjątkowych i wymagających zastosowań. Niezależnie od tego, czy chodzi o konserwację, czy o lekkie, rutynowe naprawy, firma Ingersoll Rand ma odpowiednie narzędzie do tego zadania.

Klucze pneumatyczne tej firmy zostały zaprojektowane z myślą o trwałości. Opatentowane procesy hartowania i obróbki, innowacyjne ergonomiczne projekty i dbałość o szczegóły, to główne charakterystyczne cechy produktów tej firmy.

W7152 to najmocniejszy akumulatorowy klucz udarowy ½” w swojej klasie. Dostarcza 1500 ft-lbs momentu obrotowego i wykorzystuje inteligentny system sterowania IQV, W7152, który pozwala błyskawicznie przejść z maksymalnego momentu obrotowego do „dokręcania ręcznego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here