Ile punktów za brak fotelika 2023?
Ile punktów za brak fotelika 2023?

Ile punktów za brak fotelika 2023?

W 2023 roku wprowadzono nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodach. Jednym z najważniejszych aspektów tych przepisów jest obowiązek korzystania z fotelika samochodowego dla dzieci. Ale ile punktów grozi za brak fotelika w 2023 roku? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Nowe przepisy dotyczące fotelików samochodowych

W Polsce, od 2023 roku, obowiązuje nowe prawo dotyczące przewożenia dzieci w samochodach. Zgodnie z tymi przepisami, dzieci o wzroście poniżej 150 cm muszą być przewożone w fotelikach samochodowych odpowiednich dla ich wieku i wagi.

Nowe przepisy mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci podczas podróży samochodem. Foteliki samochodowe są zaprojektowane tak, aby chronić dzieci w przypadku wypadku lub nagłego hamowania. Dlatego ważne jest, aby rodzice i opiekunowie przestrzegali tych przepisów i zapewnili odpowiednie zabezpieczenie dla swoich dzieci.

Ile punktów grozi za brak fotelika?

Zgodnie z nowymi przepisami, za brak fotelika samochodowego dla dziecka grozi kara w postaci punktów karnych. Ilość punktów zależy od wieku dziecka i jego wzrostu:

  • Dzieci o wzroście poniżej 100 cm – 10 punktów karnych
  • Dzieci o wzroście od 100 cm do 135 cm – 5 punktów karnych
  • Dzieci o wzroście od 135 cm do 150 cm – 2 punkty karnych

Warto zauważyć, że kara w postaci punktów karnych jest dodatkowa do innych kar, takich jak mandat pieniężny. Oznacza to, że za brak fotelika samochodowego można otrzymać zarówno punkty kar

Wezwanie do działania: Sprawdź, ile punktów zostanie naliczonych za brak fotelika w 2023 roku! Nie ryzykuj bezpieczeństwa swojego dziecka – zapewnij mu odpowiedni fotelik samochodowy. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej:

https://www.moda.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here