nowe auto z salonu

Nawet w Polsce da się tanio kupić nowy samochód. Producenci proponują nabywcom różne formy finansowania zakupu auta prosto z od dealera. W ciągu roku zdarzają się też różne okazje i promocje w salonach, które pozwalają sporo zaoszczędzić. W praktyce szybko okazuje się, że nawet najlepszej klasy pojazdy nie muszą być drogie. Jak za stosunkowo niewielką kwotę kupić zupełnie nowy samochód z salonu?

Auto z salonu nie tylko za gotówkę

Najmniej na nowy samochód z reguły wydają klienci, którzy mogą od razu wyłożyć pełną kwotę w gotówce. Po stronie sprzedawcy nie występuje wówczas żadne ryzyko. Nie ma również żadnych dodatkowych kosztów za obsługę bankową, włącznie z chociażby odsetkami. Zakup za gotówkę to metoda płatności, która pozwala na tanie oraz szybkie zdobycie nowego pojazdu z salonu. Nie każdy klient ma jednak możliwość wyłożenia całej kwoty od razu. W takim przypadku nie trzeba jednak rezygnować z oferty wybranego dealera. Większość marek proponuje nabywcom różnorakie opcje leasingu lub zakupu na kredyt. Producenci prześcigają się w atrakcyjności swoich ofert. Rata za fabrycznie nowy pojazd może wynieść zaledwie kilkaset złotych miesięcznie.

Nowy samochód na kredyt

Poszczególne oferty kredytowe salonów samochodowych opierają się na podobnych zasadach. Klient spłaca w takim przypadku nie cenę samochodu, ale potencjalną utratę jego wartości w czasie trwania umowy. Nie przypadkiem określa się przy takiej okazji limit kilometrów, jaki da się bez zmian ustaleń pokonać w ciągu jednego roku. Różnica ta powoduje, że w porównaniu z tradycyjnym kredytem rata jest znacznie niższa. W ciągu kilku lat klient nie spłaca stuprocentowej wartości pojazdu, a jedynie ustalone kilkadziesiąt procent. Nawet przy minimalnej lub zerowej wpłacie własnej, raty za średniej klasy pojazd pozostają stosunkowo niewysokie. Po upływie czasu umowy klient musi zadecydować, co zrobić. Może spłacić jednorazową wyższą ratę, zwrócić pojazd dealerowi do odsprzedaży lub rozłożyć wpłatę końcową na raty mniejsze.

auto

Firmowy pojazd w leasing

Kredyt samochodowy jest opcją dla klientów, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Posiadanie własnej firmy otwiera nowe możliwości. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie leasing, który umożliwia odliczenie podatku VAT od rat. Z posiadaniem firmowego samochodu na finanse przedsiębiorstwa wiążą się także inne korzyści. Należy do nich np. możliwość odliczenia kosztów za zakup paliwa czy amortyzacja. Niektórzy producenci oferują leasing, w którym wysokość raty równe jest 1 proc. wartości pojazdu. W rezultacie można nabyć zupełnie nowy samochód już za kilkaset złotych netto miesięcznie.

Promocje i okazje w salonach samochodowych

Zakup samochodu za pośrednictwem różnych instrumentów finansowych warto dobrze przemyśleć. Konieczne jest dokładne przeanalizowanie warunków umowy, a także oszacowanie opłacalności takiego przedsięwzięcia. Możliwość prowadzenia zupełnie nowego auta z salonu nie zawsze jest warta dopłaty choćby kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rozwiązaniem bardziej bezpiecznym i pewnym jest zakup auta na wyprzedaży rocznika. Producenci ogłaszają tego typu promocje, aby sprzedać samochody wyprodukowane jeszcze w roku poprzednim. Dotyczy to także modeli, które wciąż nie zostały sprzedane z uwagi na wysoki wariant wyposażenia. Takie wersje są zwykle droższe, przez co trafiają jedynie do zamożnych klientów.

skoda

Zakup nowego auta na wyprzedaży rocznika

Wyprzedaż rocznika to doskonała okazja do taniego zakupu nowego samochodu. Nierzadko są to modele z bardzo wysoką wersją wyposażenia, oferowane w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Warto postarać się o upust na nowy samochód i skorzystać z takiej oferty. Wyprzedaże aut z rocznika 2019 organizuje także Skoda. Szczegółową ofertę poznać można na stronie: https://wyprzedaz-rocznika.pl/wyprzedaze-skody-z-rocznika-2019/. Przy zachowaniu doskonałej jakości pojazdów tej marki, za nowy samochód zapłacić da się nawet o 30 proc. mniej niż w przypadku konkurencyjnych pojazdów o zbliżonych parametrach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here