Wypożycz przyczepę i ruszaj w nieznane

Wybierając się na wakacje zazwyczaj szukamy jakiejś kwatery, pokoju czy domku, których wynajęcie pozwoliłoby nam miło spędzić czas wypoczynku. Obecnie coraz mniej osób decyduje się na wakacje pod namiotem, w związku z tym urlop nabiera cech wypoczynku w jednym miejscu. Mało tu spontanicznego zwiedzania czy jechania przed siebie by następnie rozbić się na przypadkowym polu namiotowym czy kawałku placu gospodarza.
W dzisiejszych czasach wyjazd na wakacje wymaga zapakowania tysiąca niezbędnych rzeczy, a także stałego dostępu do prądu by naładować wszystkie urządzenia elektroniczne, z których korzystamy każdego dnia. Nic dziwnego, że wielu Polaków wybiera dobrze wyposażone ośrodki z dostępem do kuchni lub systemem posiłków, a robią to po to by nie wieść ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy. Dodatkowo w opcji wakacji pod namiotem odstraszają opłaty za pole namiotowe, które powoli zbliżają się do kosztów wynajęcia kwatery, a także brak pewności co do pogody, a wiadomo, że jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających na udany urlop.
Niektórzy marzą głośno, ze chcieliby na wakacje zabrać swój dom na kółkach, by nie musieć się pakować, organizować i dopychać kolanem niezbędnych rzeczy w bagażniku samochodu osobowego. Naprzeciw takim potrzebom wychodzą wypożyczanie przyczep.
Miejsce w którym można wypożyczyć przyczepy wypożyczalnia oferuje rozmaite modele przyczep kempingowych i kamperów. Nie jest to jeszcze rozwiązanie szczególnie popularne w Polsce. Przyczepy kojarzą się nam z wozami Drzymały, kontenerami mieszkalnymi czy małymi przyczepkami czteroosobowymi, które stoją na placach budowy i pełnią rolę stróżówki dla ochrony lub mieszkania dla robotników. Rzadko kiedy widuje się sprawne przyczepy, a jeszcze rzadziej kampery na polskich drogach, a nawet jeżeli, zagraniczne rejestracje wskazują dosadnie skąd one pochodzą. Miejsca, gdzie można wynająć przyczepy wypożyczalnia są bardzo popularne za naszą zachodnią granicą. Niemcy, Holendrzy, Duńczycy już dawno odkryli ich plusy i na ich drogach można spotkać wiele pojazdów ciągnących za sobą przyczepę.
Przyczepy są także bardzo popularne w Ameryce, gdzie powstają całe osiedla przyczep jako alternatywa dla drogiego wynajmu domów i apartamentów. Niektórzy spędzają w nich niemal całe życie, dlatego przyczepa zawiera wszystkie ważne elementy, które są niezbędne dla wygodnego mieszkania. W Polsce coraz częściej pojawiają się miejsca oferujące różne przyczepy wypożyczalnia dysponuje z reguły pojazdami dla mniejszej lub większej ilości osób.
Planując wyprawę z przyczepą, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze przyczepę należy zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Od tego często zależy cena wynajmu. Najem długoterminowy także jest korzystniejszy i możemy starać się o atrakcyjny upust. Wynajęcie przyczepy w sezonie zawsze jest najdroższe. Czasem warto tak zaplanować podróż aby przypadła na mniej popularny okres czasu, np. wczesne lato lub późną jesień.
Ważnym elementem przed wyruszeniem w podróż z przyczepą jest dokładne sprawdzenie haka w samochodzie, czy nie ulegnie uszkodzeniu podczas drogi. Równie istotne jest dokładne zaplanowanie trasy, aby uniknąć ciasnych miejsc, wertepów i niskich wiaduktów. Należy pamiętać, że ciągnięcie przyczepy jest obciążeniem dla samochodu, które przekłada się na wyższe zużycie benzyny. Dobrze zaplanować dokładnie trasę z uwzględnieniem stacji benzynowych oraz miejsc, w których bez obaw można zaparkować przyczepę na noc. Nie na wszystkich polach namiotowych jest to możliwe.
Podróżujący kamperami oraz przyczepami chwalą sobie niezależność od kwater i innych wypoczywających. Warto zaplanować trasę, ale należy mieć w sobie luz by móc zmodyfikować ją w razie konieczności. Podróżowanie z przyczepą pozwala na odkrycie pięknych miejsc, do których w innym wypadku byśmy być może nie dotarli. Warto zatem ulegać impulsom i zatrzymać się gdzieś na dłużej lub skręcić w ciekawą drogę, która wygląda jak początek wspaniałej przygody. Czasem warto coś zmienić, żeby odkryć coś niecodziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *