monitoring pojazdów

Monitoring to słowo, które w większości przypadków kojarzy się z monitorowaniem obiektów przy pomocy kamer. Czy zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że może to być również środek nadzorujący ruch? Świetnym przykładem są między innymi urządzenia GPS, które monitorują naszą lokalizację. Na czym polega zatem monitoring pojazdów i o co z nim chodzi? Przedstawiamy szereg najistotniejszych informacji.

Gdzie stosować monitoring pojazdów?

Oczywiście w firmach, które oferują swoim pracownikom pojazdy służbowe. Może być to zatem działalność handlowa, która posiada wielu przedstawicieli handlowych podróżujących do klientów z całej Polski. Innym przykładem są firmy transportowe, które podlegają wielu kontrolom i restrykcjom, dlatego monitorowanie pojazdów i pracowników w ich przypadkach jest nie tylko niezbędne, ale także bardzo pomocne. W końcu pracownicy odpowiedzialni za logistykę, są w stanie im pomagać w czasie rzeczywistym.

Jak to działa?

W pojazdach zainstalowane są czujniki i moduły odpowiedzialne za przetwarzanie otrzymanych informacji. Oznacza to, że monitoring pojazdów gwarantuje wgląd do wszystkich niezbędnych informacji, np. liczby przejechanych kilometrów, spalonej benzyny, średniej prędkości, czasu eksploatacji itp. Wszystko trafia do zaawansowanego systemu komputerowego, który przetwarza dane i udostępnia je w czytelnej oraz bardzo wygodnej formie.

Ile to kosztuje?

Wszystko zależy od zaawansowania wybranych systemów i ilości pojazdów, w których będzie on montowany. Oczywiście im bardziej rozbudowany system monitoringu, tym wyższy koszt realizacji, lecz im więcej samochodów i maszyn chcemy wyposażyć w moduły elektroniczne, tym cena zaczyna stosunkowo spadać. Jak więc wybrać najlepszą firmę, która zaoferuje Ci monitoring pojazdów? Odpowiedzią jest szukanie takiej, która ma rozbudowaną ofertę, wiele alternatyw i chętnie poprowadzi rozmowy dotyczące kosztów realizacji. Na rynku nie brakuje profesjonalistów. Warto więc zająć się szukaniem ich już dziś.

Jak widać, nie jest to prosta i tania inwestycja. Warto jednak zastanowić się nad pozytywami, które monitoring pojazdów jest w stanie Ci zaoferować. Doskonałym przykładem są między innymi oszczędności na benzynie, które mogą sięgać kilku tysięcy złotych w ciągu roku z jednego pojazdu. Jeżeli dodamy do tego zużywanie się części eksploatacyjnych, opon i wyposażenia samochodu, oszczędności będą o wiele większe. Czy zatem warto inwestować w zaawansowany monitoring pojazdów? Wydaje nam się, że tak – zwłaszcza jeśli posiadasz kilka lub chociaż kilkanaście maszyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here