firmy skupujące szkody OC

Zdarzyła Ci się stłuczka lub wypadek nie z Twojej winy, a ubezpieczyciel drastycznie zaniżył odszkodowanie? Dla wielu ludzi to bardzo stresująca sytuacja. W końcu w serwisie stoi nasze ukochane, zmasakrowane auto, a ktoś będzie musiał zapłacić za naprawę. Na szczęście na rynku pojawiły się firmy skupujące szkody OC. Jak to wygląda i czy jest to legalne, dowiesz się poniżej.

Na czym polega działalność firm skupujących szkody

Nieuczciwe praktyki firm ubezpieczeniowych, które polegają na wykorzystywaniu do wycen zaniżonych stawek robocizny oraz niewliczaniu bardziej skomplikowanych działań lakierniczych, jak np. cieniowanie, powodują dużą frustrację ze strony osób oczekujących uczciwego rozliczenia w związku ze szkodą. Ta sytuacja doprowadziła do pojawienia się firm skupujących szkody OC. Cała procedura polega na odkupieniu przez przedstawiciela takiej działalności prawa do roszczeń. Chodzi to dokładnie o część sporną, czyli kwotę, o którą towarzystwo ubezpieczeniowe zaniżyło wycenę. Firma odkupująca naszą szkodę prawdopodobnie uda się do sądu w celu uzyskania danych roszczeń. Praktyka ta jest całkowicie legalna i umożliwia ją art. 511 Kodeksy Cywilnego. Nie mamy się także co martwic o opłacalność tej działalności. Jak pokazują statystyki, 90% spraw dotyczących odszkodowań jest rozstrzyganych na korzyść ubezpieczonego, tak więc ryzyko w tej sytuacji jest niewielkie, a sprawa zazwyczaj rozgrywa się o duże sumy pieniędzy.

Co zyskasz sprzedając szkodę?

Dane statystyczne mogą odrobinę zachęcić do podjęcia samodzielnej walki z ubezpieczycielem, jednak warto zadać sobie pytanie, czy chce się tracić czas i szargać swoje nerwy? Większość ludzi unika batalii sądowych, które potrafią wlec się miesiącami. Udając się do adwokata z roszczeniami z tytułu niedopłaty odszkodowania, nie mamy gwarancji sukcesu. Oczywiście procenty skłaniają do pozytywnego myślenia, mimo to musimy pamiętać, że ubezpieczyciel zrobi wszystko, by wygrać sprawę. Zgłaszając się do firmy TB Ekspert, która zajmuje się skupem szkód OC, pozbywamy się zasadniczo problemu. Dostajemy do ręki kwotę wypłaconą przez towarzystwo ubezpieczeniowe oraz całkiem przyjemną sumkę ze sprzedaży praw. Jako osoby fizyczne cena naszej szkody zostanie obliczona na około 20% wartości spornej, jeśli natomiast występujemy jako osoba prawna, wycena ta może skoczyć nawet do 40%. Pozbywając się prawa do roszczeń, być może tracimy na tym kilkaset złotych, za to zyskamy dużo cenniejszy komfort życia, który zagwarantuje nam brak konfliktów. Jedyną niedogodnością, jaka może nas spotkać w związku z całym tematem, jest możliwość otrzymania wezwania do sądu w roli świadka zdarzenia.

Jak widać, działalność firm odszkodowawczych skupujących roszczenia jest całkowicie legalna i nie pociąga za sobą żadnych przykrych konsekwencji dla osób sprzedających szkody. Oczywiście możemy sami podjąć rękawicę i stoczyć bój z finansowym gigantem, jednak dla większości z nas najważniejszy jest spokój, którego nie dadzą nam częste wizyty na salach sądowych. Sprzedaż szkody OC to przede wszystkim pewne pieniądze oraz zaoszczędzony czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here