Jak dopasować olej do samochodu?

Olej samochodowy jest jednym z najważniejszych elementów stosowanych w każdym aucie. Celem regularnego kontrolowania poziomu oleju, a także uzupełniania tego płynu jest zachowanie w jak najlepszym stanie silnika samochodowego. Auta różnią się jednak od siebie budową, zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi, a także innymi właściwościami. Skąd, więc przeciętny kierowca ma wiedzieć jaki olej napędowy okażę się najlepszy dla jego samochodu? Na jakiej podstawie może dopasować właściwe rozwiązanie? Więcej na ten temat poniżej.

Dostępne na rynku motoryzacyjnym oleje napędowe

Oleje, które dostępne są aktualnie na rynku zaliczyć, można do trzech głównych grup. Są to znane chyba każdemu kierowcy oleje syntetyczne, a także mniej popularne oleje półsyntetyczne i mineralne. Stosowanie każdego rodzaju oleju przynosi określone rezultaty, dlatego też sięganie po pierwszy z brzegu produkt nie jest zalecane. Tak naprawdę oleje mineralne czy też półsyntetyczne uznawane są za średnie pod względem jakości. Dodatkowo oleje mineralne zaleca się stosować jedynie w przypadku samochodów starych i wykazujących spalanie oleju. W każdym innym przypadku o wiele korzystniejsze okazuje się stosowanie oleju syntetycznego. Oczywiście za dopasowaniem rodzaju oleju powinien zawsze stać doświadczony specjalista, który doradzi jaki produkt okaże się najlepszy dla danego auta.

Czym charakteryzuje się olej syntetyczny?

Olej syntetyczny jest najczęściej stosowanym olejem samochodowym. Wynika to przede wszystkim z jego doskonałej jakości, właściwości i uniwersalności. Wielkie firm i ośrodków badawczych pracuje nad olejami syntetycznymi, dlatego też to właśnie one rozwijane są najbardziej. Każda większa firma zajmująca się produkcją takich olejów wprowadza coraz to nowsze rozwiązania i ulepszenia, dzięki czemu kierowcy mają dostęp do doskonałych produktów. Dostępne dziś oleje syntetyczne w sklepie eFiltry.pl są dostosowane do wymagań silników i ich potrzeb. Najczęściej zaleca się stosowanie takich olejów w przypadku posiadania samochodu w typie diesel. Jednak nie jest to żadne ograniczenie, gdyż także pozostałe auta mogą być z powodzeniem uzupełniane w taki rodzaj oleju.

Zalety olejów syntetycznych

Największą zaletą olejów syntetycznych jest ich odporność na bardzo wysokie temperatury. Wpływają one także bardzo korzystnie na zmniejszenie zużycia paliwa i są niezwykle wydajne. Wszystkie oleje syntetyczne wydłużają znacznie żywotność silnika samochodowego. Stąd też stanowią one doskonałe rozwiązania dla niemalże każdego auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here